14. Smart City Forum już w czerwcu!

14-15 czerwca 2022 r., w hotelu The Bridge Wroclaw MGallery odbędzie się 14. Smart City Forum. Wydarzenie jest poświęcone funkcjonowaniu i zrównoważonemu rozwojowi aglomeracji aspirujących do bycia “smart”.

Smart City Forum XIV edycja. 14-15 czerwca #smartcity2022 - grafika reklamowa. Żółte i niebieskie napisy na granatowym tle. -  Smart City Forum XIV edycja. 14-15 czerwca #smartcity2022 - grafika reklamowa. Żółte i niebieskie napisy na granatowym tle.

14. edycję Smart City Forum zainaugurują dwie debaty: Szczyt Miast Europejskich oraz Szczyt Włodarzy Miast Polskich. Paneliści omówią przykłady rozwiązań i wdrożeń w aglomeracjach z Polski i Europy, przeanalizują wnioski płynące z kryzysów ostatnich miesięcy oraz podejmą próbę wyznaczenia celów dla całego ekosystemu na najbliższe miesiące. Następnie uczestnicy będą mieli okazję zagłębić się w wątki technologiczne – eksperci zastanowią się nad tym jak innowacje zmieniają DNA miast. Poruszone zostaną tematy m.in. przyspieszonej wirtualizacji życia i platformizacji usług, planowania procesu digitalizacji JST oraz cyberbezpieczeństwa instytucji samorządowych. Nie zabraknie  przykładów wykorzystania AI, IoT, Big Data oraz usług chmurowych w przestrzeni miejskiej. 

Początek drugiego dnia to analiza idei Smart Village – znalezienie odpowiedzi na wyludnianie się małych miast, znaczenie infrastruktury telekomunikacyjnej na tle walki z wykluczeniem cyfrowym oraz bariery we wdrażaniu rozwiązań smart to kwestie, które zostaną poruszone podczas debaty dedykowanej małym ośrodkom. W kolejnych panelach akcent położony zostanie na aspekty ekologiczne m.in. dążenie do zeroemisyjności, realizację pakietu Fit for 55 przez samorządy, gospodarkę odpadami czy kontrolę jakości powietrza. Eksperci przeanalizują także zagadnienia dotyczące transportu w mieście – elektromobilności oraz odpowiedzialnej środowiskowo komunikacji miejskiej. Zakończenie kongresu stanowić będzie debata poświęcona re-urbanizacji miast i odpowiedzialnemu podejściu do architektury i gospodarki przestrzennej.

Smart City Forum tworzy przestrzeń do wymiany opinii i doświadczeń między przedstawicielami samorządów, biznesu i środowisk akademickich. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich osób zainteresowanych tematyką miast inteligentnych w Polsce i na świecie.

Współorganizatorami kongresu są Miasto Wrocław oraz MMC Polska, organizator prestiżowych kongresów, konferencji, warsztatów i szkoleń biznesowych dedykowanych kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt