Łódź Young Fashion. Młodzi projektanci powalczą o wysoką nagrodę

W październiku Łódź będzie gospodarzem największego wydarzenia modowego dla młodych projektantów w Polsce. Miasto wspólnie z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi stawia na najzdolniejszych projektantów - nie tylko z Polski, ale z całego świata - którzy w głównym konkursie powalczą o rekordową w Europie nagrodę 30 000 €.

 -  CC0 License / pexels.com

Współpraca miasta i Akademii Sztuk Pięknych wkrótce zaowocuje organizacją największego wydarzenia modowego skierowanego przede wszystkim do młodych twórców. Łódź Young Fashion odbędzie się 19-22 października 2017 r. Główny konkurs dla projektantów wiąże się z przyznaniem zwycięzcy rekordowej nagrody w wysokości 30 000 €. Miasto, tak jak w latach poprzednich, gwarantuje finansowanie na poziomie miliona złotych na edycję. - Wspólnie z ASP tworzymy nową markę wydarzenia, stawiamy na młodych projektantów z Polski i ze świata. Naszą ambicją jest, aby Łódź Young Fashion był najważniejszą imprezą w światowym kalendarzu dla młodych talentów - przekonuje wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Oprócz konkursu głównego, w ramach Łódź Young Fashion odbędzie się szereg wydarzeń towarzyszących: pokazy mody (również tematyczne), warsztaty, wystawy. Organizatorzy zaproszą gości zarówno do siedziby ASP, jak i do innych atrakcyjnych łódzkich przestrzeni. - Już od dłuższego czasu przymierzaliśmy się do zorganizowania dużego wydarzenia modowego, a we współpracy z miastem i Łódzkim Centrum Wydarzeń jesteśmy w stanie stworzyć coś wielkiego. Poprzez wydarzenie z tak atrakcyjną nagrodą, dzisiejsi utalentowani studenci już za chwilę mogą się stać znaczącymi nazwiskami w branży modowej. Uczelnia posiada rozległe kontakty ze środowiskiem akademickim na całym świecie, potrafimy wyłowić młode talenty, angażować środowisko i zamierzamy zaprosić najzdolniejszych z całego świata. Mamy też na myśli kilku dużych partnerów branżowych - podkreśla rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak.

Postawienie na młodych projektantów i wysoka nagroda mają spowodować, że Łódź będzie stanowić pierwszy poważny przystanek na zawodowej ścieżce tych najzdolniejszych. Akademia Sztuk Pięknych zaprosi do udziału w konkursie uczelnie z całego świata. - Liczę, że za sprawą Łódź Young Fashion znacznie powiększy się grono tych, którzy będą mogli powiedzieć: "Moje pierwsze sukcesy zawdzięczam Łodzi". To wyjątkowa szansa dla promocji miasta na lata - mówi Iza Zbonikowska, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Wkrótce ogłoszone zostaną szczegóły dotyczące zgłoszeń do konkursu głównego.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

ZWiK Łódź pomoże swoim klientom przy obliczaniu opłaty za odbiór odpadów na nowych zasadach

Miłosz Wika / ZWiK

Jak właściciele domów jednorodzinnych mogą zdobyć informację o zużyciu wody potrzebną do wypełnienia... więcej

Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni - bibliotekarze XXI wieku" -  fot. licencja CC0

Łódzcy bibliotekarze będą szkolić się za granicą

BMwŁ

1 grudnia Biblioteka Miejska w Łodzi rozpoczyna realizację projektu "Nowocześni i mobilni -... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik pogratulował firmie Inwedo międzynarodowego sukcesu

Szwedzi kupują aplikację do sprzedaży biletów od łódzkiej firmy Inwedo

informacja prasowa

Inwedo, łódzki softwarehouse, sprzedał 40% swoich udziałów w Zbiletem.pl szwedzkiemu funduszowi... więcej

Grób majora Feliksa Zarzyckiego na Starym Cmentarzu -  foto Andrzej Janecki

Łódź w powstaniu listopadowym

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W 190. rocznicę wybuchu powstania listopadowego w imieniu prezydent Hanny Zdanowskiej zostały... więcej

Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu

Klimat dla Łodzi, Łódź dla klimatu

Magdalena Martin / KS

Miasto Łódź wspólnie z Fundacją Climate Strategies Poland, w dniu 3 grudnia 2020 r. przeprowadzą... więcej

Kontakt