Konsultacje założeń do aktualizacji Strategii Przestrzennego Rozwoju Łodzi 2020+

Już jutro tj. we wtorek (28.06) oraz w czwartek (30.06) w godz. 17.00 - 19.00 zapraszamy na otwarte spotkania dotyczące konsultacji społecznych Strategii przestrzennego rozwoju Łodzi 2020+. Spotkania odbędą się w Fabryce Aktywności Miejskiej, przy ul. Tuwima 10 i prowadzone będą w formie warsztatów – zaczynamy o 17:00!

Strategia to dokument o bardzo dużym poziomie ogólności. Jego zadaniem jest wyznaczenie ram, perspektyw i celów – wytycznych dla powstających w przyszłości polityk miejskich, uchwał, zarządzeń. O ile Strategia Przestrzennego Rozwoju Łodzi nie odpowie na pytanie o konkretne drzewo, budynek, układ urbanistyczny, o tyle każdy jeden z tych elementów powinien być możliwy do zrealizowania, właśnie dzięki strategii. To nasze wspólne zadanie – w trakcie warsztatów sprawdzimy, czy jesteśmy zgodni co do kierunku rozwoju naszego miasta na kolejne 10 lat oraz czy w tym rozwoju przewidzieliśmy każde jedno, niezbędne z Twojej perspektywy, rozwiązanie.

Pierwszy warsztat (28 czerwca) poświęcimy kwestii „dekalogu rozwoju przestrzennego” – porozmawiamy o najważniejszych zasadach, kanonach i wytycznych związanych z projektowaniem i planowaniem rozwoju miasta. Wspólnie zastanowimy się, co zmieniło się od momentu uchwalenia dotychczasowej Strategii Rozwoju Przestrzennego, w jaki sposób możemy ją teraz zmienić, dostosować do współczesnych oczekiwań, wymogów i globalnych wyzwań.

W ramach drugiego warsztatu (30 czerwca) chcielibyśmy przedyskutować konkretne zapisy poszczególnych celów strategicznych zapisanych w dokumencie. W jaki sposób należałoby je zmienić, by odpowiadały na obecne wyzwania, wytyczały odpowiedni kierunek? Przetestujemy proponowaną w ramach konsultacji propozycję – jeżeli chcesz się dowiedzieć, czy Twój pomysł, wizja, lokalne lub ogólnomiejskie rozwiązanie mieści się  w zapisach dokumentu, ten warsztat jest dla Ciebie.

Warsztaty są ze sobą powiązane tematem, jednak nie zakresem – jeżeli nie uda Ci się dotrzeć na jeden, możesz spokojnie przyjść na drugi. Przygotujemy dla Ciebie podsumowanie, będziesz na bieżąco.

Konsultacje trwają do 4 lipca br. W ich ramach oprócz otwartych spotkań, mieszkańcy mogą złożyć propozycje oraz wyrazić opinie za pomocą formularza konsultacyjnego.

Dowiesz się więcej: https://uml.lodz.pl/konsultacje/trwajace-konsultacje/jaka-aktualizacja-strategii-przestrzennnej-rozwoju-lodzi-2020/

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt