POTRZEBNA RODZINA ZASTĘPCZA DLA 7-LETNIEJ DZIEWCZYNKI!

Kasia* ma 7 lat i doświadczyła wielu trudnych sytuacji w relacjach ze swoją rodziną biologiczną. Kilka lat temu została interwencyjnie umieszczona w domu dziecka wraz ze starszym rodzeństwem. W placówce byli oni odwiedzani od czasu do czasu przez swoich rodziców, którzy jednak wyraźnie dawali córce do zrozumienia, że jej potrzeby są najmniej ważne spośród całego rodzeństwa. Obecnie Kasia mieszka w rodzinnym domu dziecka. Wciąż jednak jest to dla niej zbyt liczna grupa, by mogła w pełni zaufać opiekunom i przestać walczyć o uwagę. Relacja z rodzeństwem też nie sprzyja jej rozwojowi, bo jest naznaczona przemocą i niewłaściwymi nawykami, w których wzajemnie się wzmacniają.

Kasieńka jest dzieckiem inteligentnym. Potrafi rozpoznawać uczucie i emocje, zarówno własne, jak i cudze. Zdarza jej się emocjonalnie „wybuchnąć”, jeśli ma wykonywać zadania, które jej nie interesują. W swoich trudnych zachowaniach jest jednak przewidywalna. Umie okazywać empatię wobec młodszych dzieci.

Kasia zakończyła edukację przedszkolną i we wrześniu pójdzie do szkoły. Umie ładnie pisać pojedyncze wyrazy i ma sporo umiejętności wymaganych od przyszłych uczniów.

W domu chętnie bawi się klockami Lego i kulkami magnesowymi. Lubi również gry i układanki oraz rysowanie. Jest aktywna ruchowo i wymyśla dużo zabaw. Ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię i w związku z tym jest świetną opowiadaczką historii, zarówno tych prawdziwych, jak i zmyślonych.

Obecnie czekamy na uregulowanie sytuacji prawnej dzieci. Po analizie sytuacji Kasi i jej rodzeństwa zespół specjalistów podjął decyzję, że dziewczynka powinna zamieszkać w rodzinie z jak najmniejszą liczbą dzieci lub najlepiej bez. Dlatego szukamy dla niej takiego właśnie domu w dowolnym regionie Polski. Mamy nadzieję, że dom ten stanie się dla niej docelowym miejscem, z którego już nigdzie nie będzie się musiała w dzieciństwie wyprowadzać.

Osoby zainteresowane przyjęciem Kasi do swojej rodziny prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo – k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

 

 

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt