Łodzianie najlepsi w Almelo

Łódzkie drużyny walking futbolowe podbiły Almelo. Panowie z Rosomaka 55+ obronili tytuł sprzed roku, a panie ze Stars Paturcy i Stars Wonder Woman zajęły dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji kobiet w wieku 40+. Niestety, fazy grupowej nie przeszła ekipa DejaVu.

W rozgrywanej na dwunastu boiskach szóstej edycji Amelo City Cup wzięła udział rekordowa liczba 48 zespołów z ośmiu krajów (Holandia, Belgia, Niemcy, Francja, Anglia, Szkocja, Litwa, Polska). Wśród konkurentów polskich drużyn nie zabrakło uznanych firm, jak choćby: Werder Brema, Bayer Leverkusen, VfL Wolfsburg, Arminia Bielefeld, Feyenoord Rotterdam, FC Utrecht. Po turnieju organizatorzy zgodnie podkreślali, że polskie drużyny królowały nie tylko na boiskach, ale również na trybunach i parkietach, podczas wieczornego after party. - Ten turniej zawsze był przykładem wyjątkowej wspólnoty oraz przyjaźni między narodami. W tym roku te idee nabrały jeszcze większego znaczenia. To wspaniałe widzieć aktywnych, uśmiechniętych i szczęśliwych ludzi w wieku 40+, 50+, 60+, a nawet 70+ - mówił burmistrz Almelo Arjen Gerritsen.

Podsumowanie sportowych dokonań polskich zespołów.

Rosomak Łódź (55+) - Ta ekipa wyrobiła sobie dobrą markę już rok temu, gdy sensacyjnie wygrała Almelo City Cup 2021. Tym razem rywale okazali się jeszcze silniejsi, ale waleczni i ambitni panowie z Rosomaka znów dotarli do finału. Rozgrywki grupowe, to był klasyczny spacerek: 2:0 z Werderem, 8:1 z francuskim Walking Foot Vias (sześć goli Wojciecha Włodarczyka!!!), 3:0 z angielskim Grimsby Mariners i pierwsze miejsce w grupie. W drugim dniu turnieju nie było już tak łatwo. Bardzo zacięty przebieg miał zwłaszcza mecz z FC Catalans. Francuska ekipa w rozgrywkach grupowych wyeliminowała m.in. Feyenoord Rotterdam. Łodzianie przez większą część meczu przegrywali (0:1, 1:2), ale w ostatniej sekundzie wyrównującego gola strzelił Dariusz Żmijewski i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Potem przyszło zwycięstwo 2:0 z silnym VFL Wolfsburg, remis 1:1 z Spvg Steinhagen (powtórka z ubiegłorocznego finału) i mogli szykować się do meczu o pierwsze miejsce z holenderskim Vitesse '63. Po emocjonującym i wyrównanym spotkaniu wygrali 1:0, a jedynego gola zdobył Wojciech Włodarczyk (10 trafienie w całym turnieju). - Podobno nic dwa razy się nie zdarza. W naszym przypadku się zdarzyło - powiedział po ostatnim gwizdku sędziego kapitan Rosomaków Andrzej Głowacki.

Skład: Andrzej Głowacki, Wojciech Włodarczyk, Jarosław Sobieraj, Jacek Hummel, Marek Światłowski, Jarosław Paradowski, Dariusz Żmijewski, Marian Ciniecki, Paweł Lewandowski              

DejaVu Łódź (55+) - debiutująca ekipa DejaVu przed turniejem wydawała się bardzo silna. Łodzianie świetnie rozpoczęli. W pierwszym meczu spokojnie prowadzili z holenderskim AGOVV 2:0 i... nagle coś się zacięło. 2:1, 2:2, gol dla rywali w końcówce i porażka 2:3 w meczu otwarcia. To całkowicie wybiło z rytmu naszą drużynę. W drugim spotkaniu porażka 1:3 z belgijskimi niedźwiedziami Walking Bears Tienen i stało się jasne, że na wyjście z grupy nie ma co liczyć. Zwycięstwo 11:0 z SSV Sung w ostatnim meczu grupowym to tylko potwierdzenie, że potencjał DejaVu był dużo większy.

Skład: Janusz Młynarczyk, Jan Anielak, Krzysztof Cieślik, Dariusz Kapelak, Sławomir Dąbrowski, Zbigniew Żabnicki, Zdzisław Kałużyński      

Stars Paturcy Łódź (40+) - od pierwszej do ostatniej minuty turnieju widać było, że faworyt do zwycięstwa jest tylko jeden. Nasze panie, które od dwóch lat trenują regularnie nawet dwa razy w tygodniu, demolowały kolejne rywalki z Holandii, Francji i Litwy. 7:0 z Gold Stars Heracles, 3:1 z WF Steenwijk, 4:0 Nona2Maluku, 7:0 FC Suduvos Mociutes. Finał to wewnętrzna sprawa polskich drużyn. Stars Paturcy - Stars Wonder Woman 3:0 i obie szczęśliwe ekipy z Polski mogły odbierać puchary i medale. Wielkie brawa dla „Starsików” i trenera Wojciecha Czyżyckiego.

Skład: Agata Białek, Agnieszka Wierzyńska, Agnieszka Ciniecka, Marzena Mikołajczyk, Ewelina Chmielewska, Anna Pośpiech, Alicja Cichońska, Monika Fudała, Joanna Stachurska

Stars Wonder Women (40+) - w przypadku kobiet o wieku raczej się nie wspomina, ale w walking futbolu ta zasada nie obowiązuje. Zespół złożony głównie z pań 50+ (a także 60+!!!) zaprezentował się świetnie. 2:0 z Nona2 Maluku, 5:0 z Gold Stars 2 Heracles, 1:0 z Walking Foot Vias, 2:1 z WF Steenwijk. W finale porażka ze Stars Paturcy 0:3. Brawa dla trenerki Ewy Szmitki i jej asystentki Victorii Grendy.

Skład: Ewa Szmitka, Ewa Bykowska, Bożena Kliś, Magdalena Błażałek, Wanda Stachoń, Viola Florczak, Marzanna Mazerant Gortat, Elżbieta Kapelak, Katarzyna Orłowska, Edyta Paradowska.

Największy turniej walking futbolu w Europie, to wielkie święto dla wszystkich uczestników. - Jestem dumny z wszystkich ekip. Pokazaliśmy wszystkim, że potrafimy być uśmiechnięci, pozytywnie nastawieni do życia. Myślę, że byliśmy doskonałymi ambasadorami Polski i naszego miasta Łodzi. Chcemy grać w walking futbol jak najdłużej – powiedział po turnieju Jarosław Paradowski (Walking Futbol Polska). Wielkie dzięki należą się także koordynatorowi polskich ekip, byłemu reprezentantowi Polski Tomaszowi Cebuli. Mistrz kraju z ŁKS wzorowo wywiązał się ze swej roli, a spokojem i opanowaniem bardzo pomagał łódzkim drużynom.

Polecane aktualności

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

Kontakt