Lotnisko w Łodzi. Dokąd na wakacje latem, a dokąd jesienią? Podpowiadamy!

Na lotnisku w Łodzi panuje wakacyjna atmosfera. Niemal codziennie latają samoloty czarterowe do miejsc, w których łodzianie lubią wypoczywać - do Turcji, Grecji i Bułgarii. A jeśli ktoś chce przedłużyć lato, to od października można będzie polecieć z Łodzi do hiszpańskiego Alicante lub wyskoczyć na weekend do Mediolanu czy Brukseli.

Lotnisko w Łodzi -  fot. Mateusz Jaszczyk
Dokąd polecimy na wakacje z lotniska w Łodzi? , fot. Mateusz Jaszczyk

Hitem tegorocznych wakacji na lotnisku w Łodzi jest Turcja. Co tydzień cztery samoloty wypełnione do ostatniego miejsca wożą turystów do Antalyi na Riwierze Tureckiej. W tureckich kurortach czekają na nich hotele o wysokim standardzie z basenami i aquaparkami, ciepłe morze, piaszczyste plaże i antyczne zabytki.

Dwa razy w tygodniu łodzianie latają do Grecji: na wyspę Rodos i na Kretę, a raz w tygodniu do Bułgarii. To zawsze pewny kierunek na wakacje: blisko, tanio, a klimat w kurortach nad Morzem Czarnym łagodniejszy niż wokół Morza Śródziemnego.

- Wyjazdy wakacyjne są droższe niż w ubiegłych latach. To efekt wysokiej inflacji, wzrostu cen paliw i spadku wartości złotówki. Nie zniechęca to jednak łodzian do podróżowania. Po wakacjach w niepewnym czasie pandemii, chcą teraz wypoczywać w kurortach nad Morzem Śródziemnym i Czarnym. Wygrani są ci, którzy kupili wczasy zimą w ofercie first minute. Wczesna decyzja o zagranicznych wakacjach i wpłacenie zaliczki w biurze podróży, zagwarantowało im niezmienność ceny – mówi Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka prasowa lotniska w Łodzi.

Sezon letnich czarterów z Łodzi potrwa do połowy października. A jeśli ktoś chce przedłużyć sobie lato, może skorzystać z nowych regularnych połączeń linii Ryanair, który ogłosił siatkę lotów na sezon zimowy.

Dokąd polecimy z lotniska w Łodzi jesienią?

Pod koniec października ruszy regularne połączenie do hiszpańskiego kurortu Alicante. Jesienią i zimą temperatura jest tam taka, jak w Polsce wiosną, dlatego niektórzy łodzianie wynajmują tam domy i apartamenty, by na wybrzeżu Costa Blanca przeczekać zimę. Samoloty do Alicante będą latać dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele.

Od końca października można będzie polecieć z Łodzi do Mediolanu (trzy razy w tygodniu - poniedziałki, środy i soboty) i do Brukseli (2 razy w tygodniu – wtorki, soboty). To idealne miasta na weekendowy wypad. W Mediolanie trzeba koniecznie zobaczyć najsłynniejszą w Europie katedrę Narodzenia św. Marii oraz fresk „Ostatnia wieczerza” Leonardo da Vinci, a także wpaść na mecz Interu Mediolan i A.C. Milan. W Brukseli trzeba pospacerować ulicami starego miasta, odwiedzić rzeźbę Maneken Pis, czyli siusiającego chłopca, zjeść mule z lampką wina i belgijskie frytki z majonezem.

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt