EC1 Łódź dla dzieci. Zobacz propozycje na upalne, wakacyjne dni [PROGRAM]

Letnie upały znowu biją swoje rekordy, a ich efekty dotkliwie odczuwa każdy z nas. Spędzanie czasu przez dzieci na zewnątrz nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, dlatego EC1 Łódź oferuje wspaniałe atrakcje dla najmłodszych poszukujących odrobiny odpoczynku od słońca.

EC1 Łódź na upalne dni - propozycje dla małych dzieci pozostających w mieście -  fot. ŁÓDŹ.PL
EC1 Łódź ma na upalne dni wiele propozycji dla dzieci , fot. ŁÓDŹ.PL

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź

Jedną z atrakcji EC1 Łódź jest Ulica Żywiołów. To przyjazna rodzinom przestrzeń dla dzieci w wieku 3-10 lat. Służy ona pobudzaniu dziecięcej ciekawości. Ulica Żywiołów to 3 piętra i 1500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia. Interaktywne eksponaty i stacje sprawnościowe spowodują, że czas spędzony w tym miejscu będzie niezapomnianą przygodą dla małych i dużych.

W okresie wakacyjnym jest możliwość organizowania urodzin w „żywiołowych” przestrzeniach. W ramach tej oferty są dwa warianty.

  • Wariant 1., to wejście na Ulicę Żywiołów i wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe.
  • Wariant 2. natomiast, to wejście na Ulicę Żywiołów, wynajęcie sali na przyjęcie urodzinowe i dodatkowo prowadzone warsztaty o tematyce popularnonaukowej dla dzieci. Więcej szczegółów na stronie internetowej Ulicy Żywiołów.

Ulica Żywiołów EC1 Łódź w swojej ofercie atrakcji przygotowała również nowe wakacyjne warsztaty sprawnościowe dla grup - „Mądry jak kruk, zwinny jak galago”. W trakcie zajęć najmłodsi dowiedzą się, które zwierzęta mają wyjątkowe umiejętności. Uczestnicy sprawdzą, czy sprawność to tylko siła i zwinność oraz zobaczą, w jaki sposób można wykazać się elastycznością, wykonując wiele karkołomnych i ciekawych zadań. Na wszystkich chętnych czekają niespotykane ćwiczenia na koordynację, równowagę i precyzję.

Organizatorzy zachęcają również do wspólnego konstruowania w trakcie warsztatów „Szalony Konstruktor, czyli zabawa w budowanie”. Najmłodsi będą mogli wcielić się w tytułowego Szalonego Konstruktora, budując własną, niepowtarzalną konstrukcję. Przy okazji dzieci pobawią się kołami zębatymi, łańcuchami, śrubami i kamieniami oraz poznają narzędzia i urządzenia wykorzystywane na placu budowy. Zajęcia te wspierają realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, technicznej i plastycznej, dlatego mogą być idealnym uzupełnieniem materiału dydaktycznego np. dla półkolonii.

Planetarium w EC1 Łódź

Swoją ofertę przygotowało również Planetarium EC1, które zaprasza na pokaz „Kosmos dla najmłodszych". W trakcie dzieci zostaną zapoznane z Układem Słonecznym — jego położeniem w Drodze Mlecznej, a także ze Słońcem i planetami. Następnie przedstawione zostaną gwiazdozbiory, a prowadzący opowiedzą o nieznanych mitach i legendach. Ponadto zaprezentowane zostaną najciekawsze obiekty astronomiczne, możliwe do zaobserwowania w danej porze roku (dlatego pokaz jest nieco inny latem i zimą). Za każdym razem organizatorzy kładą duży nacisk na interakcje z dziećmi, dlatego prezenterzy nie tylko odpowiadają na pytania, ale wsłuchują się w ich opinie i inicjują dyskusje.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich małych fanów kosmosu w letnie, upalne poranki będzie seans Polaris. To kultowa 45-minutowa propozycja dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat, która będzie także świetną zabawą dla całych rodzin. Głównym bohaterem filmu jest Vladimir – wesoły niedźwiedź polarny mieszkający na biegunie północnym, któremu dzielnie towarzyszy pingwin James – podróżnik z bieguna południowego, który uwielbia kolekcjonować śnieżki ze śniegu leżącego w różnych rejonach świata.

Chłodnia Kominowa w EC1 Łódź

EC1 Łódź zaprasza także do rodzinnego oglądania i fotografowania Łodzi z lotu ptaka. Taką niepowtarzalną okazję daje Chłodnia Kominowa EC1 Łódź, która jest najwyższym punktem widokowym w naszym mieście. Ale to nie wszystko… Zjeżdżając kilka pięter w dół, istnieje możliwość relaksu w zacienionym wnętrzu konstrukcji. Ciągle spływająca z góry chłodna woda i jej szumiąco-kojące dźwięki sprawią, że Chłodnia Kominowa w EC1 Łódź na stałe zapisze się, jako idealna lokalizacja na upalne dni w centrum Łodzi.

Plac zabaw w EC1 Łódź

Obowiązkowym punktem na liście miejskich atrakcji będzie również odwiedzenie zielonej przestrzeni zabaw, zlokalizowanej naprzeciwko wejścia do Centrum Nauki i Techniki EC1. To przestronny plac zabaw dostępny dla wszystkich dzieci, na którego terenie posadzono 21 drzew, 538 krzewów, 73 pnącza oraz kilka tys. traw ozdobnych. Obiekt wyposażono także w miejskie meble, dlatego będzie on idealną propozycją dla wszystkich rodzin szukających zajęć dla najmłodszych w mieście.

Bilety do EC1 Łódź

Wszyscy, którym jeszcze nie udało się skorzystać z oferty specjalnej, mają możliwość zakupu Wspólnego Biletu do EC1 Łódź i ZOO Orientarium w Łodzi. To promocja, która umożliwia zwiedzenie dwóch najbardziej popularnych obiektów turystycznych w mieście w promocyjnej cenie 80 złotych. Kupując wspólny bilet, można odwiedzić oba miejsca jednego dnia lub podzielić zwiedzanie na dwie wycieczki. Bilet zachowuje ważność przez 90 dni od pierwszej wizyty, co daje dużą elastyczność wyboru terminu. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej EC1 Łódź.

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt