Weterani Powstania Warszawskiego na Rynku Włókniarek w Manufakturze

W sobotę, 23 lipca odbył się 3 Piknik Fundacji Pomoc dla Weterana. To już druga edycja tego wydarzenia zorganizowana w Łodzi. Rynek Manufaktury zapełnił się stoiskami polskich formacji wojskowych, stowarzyszeń i firm związanych z militariami, ale przede wszystkim Łódź odwiedzili powstańcy warszawscy. W naszym mieście przywitał ich Wiceprezydent Adam Wieczorek. Celem w tym dniu była zbiórka pieniędzy na wsparcie dla polskich weteranów.

(fot. Patryk Wacławiak / UMŁ)

Po raz drugi za sprawą Fundacji Pomoc dla Weterana, Rynek Manufaktury zapełnił się licznymi stoiskami ze sprzętem wojskowym i bronią, a na jego bruki wjechały Rosomaki, drony i roboty militarne. Wystawione stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wśród nich spotkać można było też Strażników Miejskich z Animal Patrol. Jednak najważniejsza w tym dniu była obecność polskich żołnierzy i kombatantów z powstańcami warszawskimi na czele. Uroczystości obecnością uświetnił też płk. Krzysztof Przepiórka, jeden z współtwórców elitarnej polskiej jednostki Grom.

Pani Joanna Janik, prezes Fundacji Pomoc dla Weterana zachęcała wszystkich przybyłych do rozmów z powstańcami: - Witamy wszystkich gości! Zachęcamy do podejścia do nas, do spojrzenia na żywą historię, na ludzi którym powinniśmy się nisko kłaniać i podziękować z całego serca za to, że są i za to co dla nas zrobili. Dziękujemy za wolną Polskę raz jeszcze!

- Dziękuję bardzo za zaproszenie, dziękuję Fundacji Pomoc dla Weterana za zorganizowanie tego pikniku. To fantastyczne wydarzenie, gdzie możemy zobaczyć sprzęt, zobaczyć technologię militarną. Ale przede wszystkim co najważniejsze możemy spotkać tych dzięki którym to wydarzenie żyje, żołnierzy w aktywnej służbie i tych którzy są weteranami, kombatantami. Łódź spotkał dzisiaj niesamowity zaszczyt, ponieważ dołączyli do nas powstańcy warszawscy. Jest to wyjątkowa dla nas chwila. Mamy niepowtarzalną możliwość poznać i porozmawiać, wymienić się myślami z naszymi polskimi bohaterami, którzy walczyli o wolność ojczyzny. Dziękuję wszystkim którzy są na aktywnej służbie, ale i tym którzy ją ukończyli, za to że walczyli o naszą wolność, że dbali o nasze bezpieczeństwo. Wojsko odgrywa bardzo ważną rolę również w czasie pokoju. Stanowi bufor i bezpiecznik dla państwa:” – powiedział podczas pikniku Wiceprezydent Adam Wieczorek.

Przedstawiciele fundacji zapowiadają, że w przyszłym roku, przy okazji jubileuszu 600-lecia Łodzi zorganizują piknik z jeszcze większym rozmachem i z licznymi atrakcjami dla mieszkańców.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt