Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej. Zobacz listę bezpłatnych atrakcji [MAPA]

W ostatni weekend lipca (28–31.07) Łódź będzie hucznie świętować swoje 599. urodziny. Sercem obchodów stanie się ul. Piotrkowska, na której zaplanowano dla łodzian mnóstwo bezpłatnych atrakcji.

Urodziny Łodzi na Piotrkowskiej. Zobacz listę bezpłatnych atrakcji -  fot. ŁÓDŹ.PL
Masa bezpłatnych atrakcji na Piotrkowskiej , fot. ŁÓDŹ.PL

Urodzinowe świętowanie rozpocznie się już w czwartek (28 lipca) od ulicznego pokazu mody. O godz. 18:00, przy wejściu do OFF Piotrkowska, pojawią się modelki w najnowszej kolekcji topowej łódzkiej projektantki.

W piątek (29 lipca) w godz. 17:00–21:00 w Pasażu Róży zorganizowany zostanie Targ Rzeczy Wszelakich, czyli wydarzenie dla miłośników sztuki, rękodzieła, roślinności, staroci, mebli, niecodziennych ubrań i innych dodatków. Oprócz wystawców w najpiękniejszym łódzkim podwórku pojawi się też mała strefa gastro.

Parada Wolności w rytmie techno

W sobotę (30 lipca) ul. Piotrkowską przejdzie Parada Wolności. Ta kultowa impreza techno wraca po 20 latach właśnie z okazji urodzin miasta. Na ponad dziesięciu platformach wystąpią artyści z całej Polski, a główną gwiazdą będzie ikona sceny elektronicznej, niemiecki DJ – Boys Noize. Podczas parady przemówi także Dr. Motte, czyli założyciel słynnej Love Parade w Berlinie.

Niedziela pełna wydarzeń z okazji Urodzin Łodzi

Najważniejszym dniem obchodów Urodzin Łodzi będzie niedziela (31 lipca). To wtedy na całej ul. Piotrkowskiej pojawi się mnóstwo bezpłatnych atrakcji (mapa poniżej). W Pasażu Róży o godz. 12:00 najmłodsi będą mogli obejrzeć spektakl „Balonowe Podróże” w ramach cyklu Baśniowa Piotrkowska. Obok ul. Rewolucji i ul. Jaracza powstanie Strefa Dmuchańców, a w niej: Zjeżdżalnia Smoczyca, Potwory i Spółka oraz Imperium Arena. Na odcinku między ul. Jaracza i ul. Narutowicza zorganizowana zostanie strefa animacji i zabaw, ale nie tylko dla dzieci. Urodzinową niedzielę będą umilać łodzianom uliczni artyści: szczudlarze, żonglerzy, akrobaci, mimowie i baloniarze, których będzie można spotkać między ul. Narutowicza i ul. Traugutta. Obok powstanie strefa tańca i muzyki (a w niej koncerty instrumentalne, swing, latino, blues i taneczne animacje), a także strefa testowania instrumentów! Między ul. Tuwima, a ul. Nawrot będzie można wziąć udział w artystycznym jarmarku Rękodzielnia na Pietrynie, jak również w warsztatach kulinarnych. Na miłośników sportu moc atrakcji będzie czekać między ul. Nawrot a al. Piłsudskiego – warsztaty dryblingów piłkarskich, konkursy z nagrodami, pokazy freestyle football oraz rozgrywki w arenie Street Soccer „Panna”. 

Festiwal Śniadań na Piotrkowskiej

W niedzielę (31 lipca) na ul. Piotrkowskiej zorganizowany zostanie także Festiwal Śniadań, w którym weźmie udział ponad 20 lokali. Każde danie, przygotowane specjalnie na ten dzień, będzie kosztowało 25 zł. Dobra wiadomość – wiele miejsc ma serwować śniadania przez cały dzień. Do wyboru będą m.in. pizze śniadaniowe, czekoladowe sushi rolls, jajecznica z kurkami i boczkiem na gofrze czy baranie kiełbaski z jajkiem poche.

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt