Karta rowerowa w Łodzi. Bezpłatne kursy i szkolenia dla dzieci i młodzieży

Letnia Rowerowa Akademia Ruchu Drogowego w Łodzi zaprasza na zajęcia nauki jazdy dla najmłodszych. Dzieciaki posiądą wiedzę o zasadach ruchu drogowego, a następnie będą mogły wyrobić kartę rowerową.

Letnia Akademia Ruchu Rowerowego w Łodzi -  fot. Envato Elements
Letnia nauka jazdy na rowerze z zasadami ruchu , fot. Envato Elements

Wakacje to idealny czas na podniesienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i zdobycie nowych uprawnień. Jednym z nich jest karta rowerowa, czyli pierwsze „prawo jazdy” dla dzieci. Warto pamiętać, że to właśnie ona jest jedynym dokumentem uprawniającym osoby w wieku od 10 do 18 lat do poruszania się po drogach publicznych, strefach zamieszkania czy strefach ruchu. Taki dokument świadczy o tym, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności praktyczne pozwalające mu bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Mając na uwadze dzieci, które jeszcze nie są posiadaczami takich uprawnień, a ukończyły 10 rok życia i chcą w wakacje bezpiecznie poruszać się rowerem, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi, zapraszają na bezpłatne kursy doszkalające i egzamin na kartę rowerową.

Komplet informacji teoretycznych i praktycznych

Zajęcia trwające przez cały tydzień (za wyjątkiem czwartków) będą się odbywać na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ul. Małachowskiego 9 w Łodzi:

– poniedziałki, środy i piątki w godz. 11:00-15:00, będzie można zdobyć wiedzę o ruchu drogowym i bezpiecznym poruszaniu się rowerem, a w drugiej części spróbować sił w praktycznym wykorzystaniu wiedzy i jeździe na rowerze. Zapisy na zajęcia odbywają się pod numerem 536 777 610, w godz. 9:00-15:00.

– wtorki w godz. 10:00-13:00 to czas na krótkie zajęcia powtórzeniowe, na których będą poruszane zagadnienia obejmujące m.in. podstawowe pojęcia w ruchu drogowym, znaki i sygnały drogowe, manewry na drodze, zachowanie podczas wypadku, pierwszą pomoc oraz praktyczną jazdę na rowerze. Następnie odbędzie się egzamin, będący podstawą do wydania karty rowerowej przez dyrektora Szkoły Podstawowej, do której uczęszcza dziecko. Warunkiem uczestnictwa w kursie i egzaminie jest zgoda dyrektora szkoły do której uczęszcza uczestnik kursu oraz zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Gdzie można się zapisać?

Aby do nich przystąpić, należy zgłosić się, dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:  inspektor BRD WORD Bohdan Łabecki tel.  42 678 61 11 lub  695 141 900 oraz mł. asp. Jadwiga Czyż z łódzkiej drogówki tel. 47 841 25 26 lub 798 902 465. W trakcie rozmowy telefonicznej zainteresowani uzyskają komplet informacji na temat niezbędnych dokumentów oraz zasad przeprowadzania egzaminów. Zgłoszenia przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

Zobacz także

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt