599. Urodziny Łodzi za nami. Świętowało niemal 100 tys. osób! [PODSUMOWANIE]

Wydarzenia związane z 599. Urodzinami Łodzi mimo niesprzyjającej pogody zgromadziły rekordową liczbę uczestników. Hucznie świętowało blisko 100 tysięcy osób przez cały weekend. Bawili się nie tylko mieszkańcy miasta, ale całego regionu, a także liczni goście spoza łódzkiego. Najwyższą frekwencją cieszyły się piątkowe koncerty oraz sobotnia Parada Wolności.

599. Urodziny Łodzi -  fot. ŁÓDŹ.PL
Wydarzenia związane z 599. Urodzinami Łodzi mimo niesprzyjającej pogody zgromadziły rekordową liczbę uczestników , fot. ŁÓDŹ.PL

Koncerty

Ogromna energia muzyków z Enej i Zakopower porwała do tańca tysiące osób, które w piątek bawiły się na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze. Widzowie docenili występy na żywo tak dużym aplauzem, że oba zespoły zagrały po kilkanaście bisów! Cały plac, włącznie z ogródkami lokali gastronomicznych, tętnił życiem do późnych godzin nocnych.

Parada Wolności

Dla wielu gwoździem programu była Parada Wolności. Mimo ulewnego deszczu, w święcie muzyki elektronicznej wzięło udział tysiące osób, a organizatorzy już ogłosili kolejną edycję, zapewniając wszystkich, że parada wróciła na dobre. – Dzięki wspólnym staraniom i odwadze organizatorów oraz Miasta wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń to stało się ponownie! Kolejna, historyczna edycja Parady przeszła ulicą Piotrkowską, a bawiła się w niej, na przekór pogodzie, cała Łódź. Wszystkim, którzy włączyli się w sukces imprezy, należą się podziękowania – za to, że stanęli na wysokości zdania i przez cały czas wierzyli, że się uda – powiedział Piotr Kurzawa, Menadżer Ulicy Piotrkowskiej. Na wysokości muzycznych platform tańczyli ci, dla których cała impreza była tylko legendą, jak i bywalcy poprzednich edycji. Wszyscy wspólnie przemaszerowali Piotrkowską, manifestując swoją wolność i zamiłowanie do muzyki. – Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczestnikom imprezy za taniec w deszczu, atmosferę niczym na Woodstocku i łzy… szczęścia. Powrót legendarnej łódzkiej imprezy budził wielkie oczekiwania i emocje, ale warto było czekać! Wszystko się udało, a ja już dzisiaj mogę zaprosić na kolejną edycję Parady Wolności – mówi Rafał Baran, organizator wydarzenia.

Pozostałe wydarzenia na Piotrkowskiej, w tym niedzielne atrakcje, zgromadziły w centrum miasta setki łodzian, a w zwiedzaniu i spacerach po całym mieście wzięło udział ok. 45 tys. osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z 599. Urodzin Łodzi!

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt