Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon prowadząca największy na świecie sklep internetowy i posiadająca centrum logistyczne m.in. w Łodzi, a także w podłódzkich Pawlikowicach. Podarowane plecaki trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych łódzkiego MOPS uczęszczających do najmłodszych klas szkół podstawowych, czyli do klas pierwszych, drugich i trzecich.

 -  fot. UMŁ

Każdy z tornistrów, który trafi do małych, łódzkich uczniów znajdujących się w potrzebie, będzie zawierał: piórnik, zeszyt 32-kartkowy, zeszyt 60-kartkowy, podkład do pisania, wycinankę, farby, pisaki, kredki, plastelinę, ołówki, długopis, linijkę, temperówkę, gumkę do ścierania oraz nożyczki.

- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród dzieci to jedno z zadań i wyzwań, któremu na różne sposoby staramy się stawiać czoło w naszej codziennej pracy - mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Kluczową rolę w tym wyrównywaniu szans w gronie najmłodszych odgrywa właśnie edukacja. Dlatego niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, kiedy firma Amazon zgłosiła się do nas z pomysłem i propozycją wsparcia łódzkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pochodzą z rodzin mierzących się z różnymi trudnościami życiowymi. Dziękujemy więc firmie Amazon za taką inicjatywę i zaangażowanie na rzecz pomocy naszym najmłodszym podopiecznym. A w związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego wszystkim, łódzkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce.

Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, by wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość.

- Razem możemy znacznie więcej, dlatego przekazujemy obecnie plecaki i przybory szkolne dla dzieci w szkołach oraz organizujemy programy integracyjno-edukacyjne w Amazon STEM Kindlotekach, również tych znajdujących się w rejonie łódzkim – podkreśla Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. - W samej Łodzi prowadzimy trzy STEM-owe Kindloteki, mamy także punkty w Pabianicach oraz Dobroniu. Dbamy, by oferowana przez nas pomoc miała realny i wartościowy charakter.

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt