Zatrząś Łodzią w rytmie hip hop - rekrutacja do projektu

„Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop” to innowacyjny projekt, w którym zaprawieni już w ruchu seniorzy nauczą się, jak prowadzić zajęcia taneczne, a potem wyruszą do świetlic środowiskowych, domów kultury oraz szkół tańca, aby uczyć tańca hip hop dzieci i młodzież.

Seniorzy instruktorami tańca??? Czy to możliwe??? Oczywiście, że tak!!! Bowiem od 01. września Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” wystartowało z nowym przedsięwzięciem w ramach Programu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” pn. „Seniorzy w Akcji”.

Przez cały rok szkolny, tj. od września 2022 do czerwca 2023 roku 16-to osobowa grupa seniorów będzie przygotowywać się do realizacji własnych inicjatyw wolontaryjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem hip hopu. Będzie to np. zorganizowanie samodzielnych warsztatów tanecznych, lekcji historii kultury hip hop, czy nagranie wspólnego klipu wideo z uwiecznieniem tych działań. Seniorzy przejdą cykl szkoleń z instruktorem Sewerynem Obałką, który zaprezentuje metodykę prowadzenia zajęć tanecznych wraz z praktycznym wykorzystaniem ich w działaniu.

Podczas I etapu (wrzesień-grudzień 2022) uczestnicy otrzymają odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia działań z różnymi grupami wiekowymi, będą wiedzieli, co robić na sali, jak podejść do tematu nauczania i przekazywania wiedzy, poczują się jak prawdziwi trenerzy i nauczyciele hip hopowi. Następnie w II etapie (styczeń-czerwiec 2023), po okresie szkolenia, podzielą się na 2-3 grupy, które będą pracować z młodszymi w wybranych przestrzeniach na terenie Łodzi. Na zorganizowanie własnych pomysłów otrzymają mini-budżet, aby nauczyli się planowania, rozdzielania zadań w grupie oraz dysponowania dostępnymi środkami. W trakcie II etapu odbędą się także dwa spotkania organizacyjne pod nazwą “Generator Pomysłów Seniora”, podczas których grupy będą się dzielić swoimi dokonaniami, co się udaje, co jest trudne, co wymaga pomocy – będą to spotkania wspierające oraz inspirujące dla całej grupy. Na koniec, w ramach podsumowania projektu zaplanowane zostało spotkanie w zaprzyjaźnionej klubo-kawiarni “Niebostan”.

Poszukujemy śmiałych, odważnych i lubiących wyzwania wolontariuszy 60+, którzy pragną się rozwijać i poznawać nowe rzeczy oraz dzielić się wiedzą z innymi!

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są mailowo (kontakt@centerko.org) za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do dn. 30.09.2022 r.

Kryteria udziału w projekcie:
- wiek 60+,
- zamieszkanie na terenie woj. łódzkiego lub planowanie działań na rzecz regionu,
- brak przeciwwskazań do podejmowania aktywności ruchowej,
- doświadczenie w realizacji działań wolontaryjnych oraz aktywnościach tanecznych,
- mile widziani emerytowani tancerze

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:
Mariusz Kołodziejski – opiekun projektu
tel.: 692 761 087, e-mail: kontakt@centerko.org

Projekt „Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop” został dofinansowany ze środków Programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w terminie 01.09.2022 – 30.06.2023.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt