Partyjny komisarz Czarnka i furmanki Sasina, czyli kolejny zamach na samorząd

Radni apelują o podjęcie konkretnych decyzji w sprawie cen prądu.

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - PiS nie panuje nad tym, co dzieje się w kraju. 23 września minister Sasin opublikował na swoim Twitterze, że samorządy otrzymają wsparcie ze strony rządu w sprawie cen prądu. Tymczasem nadal nie wiemy nic. Samorządy borykają się z olbrzymimi wzrostami cen prądu. Sytuacja w Łodzi może być podobna do tej w Gdańsku, gdzie do przetargu nie przystąpił nikt. Wzrosty wynoszą kilkuset procent (od 300 do 1040). To Prawo i Sprawiedliwość ponosi odpowiedzialność za to, co aktualnie dzieje się z cenami prądu w Polsce. Apelujemy o podjęcie konkretnych decyzji i działań.

 

Krzysztof Makowski, radny Rady Miejskiej w Łodzi: - Edukacja jest najważniejsza. Zablokowano możliwość budowania ferm wiatrakowych. Dzięki wiatrakom jesteśmy w stanie wyprodukować najtańszą energię w Europie. Ministerstwo Edukacji wprowadza zmianę, że jeżeli temperatura spadnie poniżej 18 stopni, to należy placówki zamykać. Następnie minister edukacji mówi, że tam, gdzie zostaną szkoły zamknięte, zostaną wprowadzone zarządy komisaryczne. Jest to próba przejęcia samorządów. Przede wszystkim powinny znaleźć się pieniądze na fotowoltaikę. W Łodzi 8 szkół złożyło wnioski o zamontowanie paneli fotowoltaicznych. Niestety one nadal czekają. Apelujemy, żeby ustalić limit górny ceny prądu, który będzie szedł do placówek edukacyjnych. Kwota 4 tys. zł za megawatogodzinę wykończy samorządy.

 

Bartosz Domaszewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - Rząd Prawa i Sprawiedliwości w sprawie kryzysu energetycznego zachowuje się jak pijany zając. Dopiero podczas obecnych wakacji podjęto działania mające na celu sprowadzenie węgla. Trafił on z Kolumbii, Brazylii do polskich portów i okazało się, że nie ma jak go rozwieźć. Teraz sieć furmanek będzie ten węgiel woziła? Minister Sasin powiedział, żeby samorządy go rozwoziły. Polskiego węgla nie ma, a jeśli jest, to za bardzo wysoką cenę.

Rząd wymyślił wprowadzenie podatku od ponadwymiarowych zysków dla przedsiębiorstw. To będzie oznaczało około 14-15 mld zł dopływu do budżetu. I co z tymi pieniędzmi? PiS je wyda tak, jak będzie chciał. Zrobi z nich politykę, a trzeba skoncentrować się na konkretnej pracy.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt