Jesienne kino ze Światowym Dniem Krwi Pępowinowej

15 listopada obchodzony jest World Cord Blood Day, czyli Światowy Dzień Krwi Pępowinowej. W tym dniu naukowcy na sześciu kontynentach uczestniczą w wydarzeniach mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat możliwości płynących z bankowania krwi pępowinowej. Centralnym punktem obchodów World Cord Blood Day jest transmitowana na cały świat konferencja on-line.

Plakat reklamowy: jesienne kino ze Światowym Dniem Krwi Pępowinowej. -  Plakat reklamowy: jesienne kino ze Światowym Dniem Krwi Pępowinowej.

Tegorocznym obchodom World Cord Blood Day w Łodzi towarzyszyć będzie „Jesienne kino ze Światowym Dniem Krwi Pępowinowej”. Akcja ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie możliwości bankowania i wykorzystania krwi pępowinowej. W Cinema City Łódź Manufaktura zostanie przygotowana specjalna przestrzeń dla kobiet w ciąży.

Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się ok. 10:30, a wszyscy goście otrzymają drobny upominek powitalny. Następnie, w zgodzie z ideą World Cord Blood Day, zostanie wyświetlony krótki film edukacyjny dotyczący krwi pępowinowej. Są to informacje szczególnie ważne dla kobiet w ciąży, gdyż krew pępowinową można pobrać tylko raz – podczas porodu. Będzie również możliwość konsultacji z ekspertami zawodowo zajmującymi się edukacją na temat krwi pępowinowej. Następnie odbędzie się projekcja filmu „Bejbis” oraz konkurs z nagrodami.

Organizatorem akcji jest PBKM, polska firma biotechnologiczna, która od 20 lat specjalizuje się w pobieraniu, preparatyce, przechowywaniu oraz przygotowaniu do późniejszego wykorzystania w leczeniu komórek macierzystych.

Spotkanie edukacyjne „Jesienne kino ze Światowym Dniem Krwi Pępowinowej” objęte zostało honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na warsztatach obowiązuje rejestracja. Link do niej https://lp.pbkm.pl/kino-cinema-city-15-11 jest już aktywny. Serdecznie zapraszamy.

Polecane aktualności

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

Kontakt