Co ukrywa TVP Łódź?

Dlaczego nikt nie chce pokazać wyników audytu?

Monika Malinowska-Olszowy, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Na ostatnim posiedzeniu Rady Programowej TVP3, której jestem członkinią, w czasie głosowania porządku obrad wystąpiłam z wnioskiem do przewodniczącego Radosława Marca o dodanie punktu w sprawie audytu dotyczącego działań właśnie w TVP3.  Temat związany jest z odejściem poprzedniego dyrektora. Niestety, przewodniczący Marzec nie zgodził się na wniesienie tego punktu pod obrady. W sprawach różnych znów poprosiłam o udzielenie informacji odnoszących się do wyników raportu. Powiedziano mi, że ta sprawa nie dotyczy Rady Programowej TVP. Jest to kompletną bzdurą. Audyt cały czas owiany jest wielką tajemnicą i nie można do niego zajrzeć. Jestem zdziwiona, że dzieją się takie rzeczy. Dlaczego członkowie Rady nie mogą zapoznać się z tak ważnym dokumentem?

 

Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej w Łodzi: - Ten przykład pokazuje, jak PiS utrudnia obywatelom dostęp do informacji. Jest to telewizja finansowana ze środków publicznych i opłacana przez każdego z nas w ramach abonamentu radiowo-telewizyjnego. Mieszkańcy powinni mieć dostęp do informacji, które są zawarte w tym raporcie. Radni wystąpią dziś z wnioskiem do TVP o udostępnienie wyników audytu w ramach dostępu do informacji publicznej. Zobowiąże to dyrektora do udzielenia odpowiedzi w ciągu 14-stu dni. Raporty z instytucji publicznych nie mogą być utajniane. Nie można utrudniać członom Rady Programowej wykonywania obowiązków. Taka sama sytuacja dzieje się w Narodowym Banku Polskim, gdzie członkowie Rady Polityki Pieniężnej również nie maja dostępu do informacji. Czy TVP Łódź ma coś do ukrycia?

 

Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi: - A o co chodzi konkretnie? Brutalna walka na haki, podsłuchy, a w tle znajdują się takie osoby jak: były dyrektor ośrodka łódzkiego Błażej Kronic, były dyrektor TVP Jacek Kurski oraz baronowa łódzka Janina Goss. Docierają do nas informacje od pracowników Telewizji Polskiej o tym, że powołana została prywatna fundacja, która miała zlecone przygotowanie programu, na który otrzymała z Ministerstwa Kultury 100 tys. zł, a szefem tej fundacji miała być żona pana Kronica. Daje to uzasadnione podejrzenie, że mamy tutaj do czynienia z nieuzasadnionym użyciem środków publicznych. Przelewaniem z jednego garnka do drugiego wewnątrz spółki oddziału łódzkiego. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie nieprawidłowości znajdują się w tym audycie. Czy ktoś powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności? Łodzianie chcą uzyskać transparenty i rzeczowy raport tego przeprowadzonego audytu. Jest o obowiązek Telewizji Polskiej, aby takie informacje nam przekazać, ponieważ są to środki publiczne. W tle znajdują się walki frakcyjne w samym PiS-ie: wycięcie Błażeja Kronica przez Kurskiego, układy towarzysko-biznesowe i przekazywanie sobie stanowisk w centrali TVP, a także w Łodzi.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt