Mistrzowie w rozjazdach

Waterpoliści ŁSTW Ocmer Politechnika Łódzka w miniony weekend nie rozegrali meczu w rodzimej ekstraklasie. Nie oznacza to jednak, że mistrzowie Polski mieli wolne. Podopieczni Edwarda Kujawy pojechali na Litwę, gdzie wzięli udział w pierwszym turnieju eliminacyjnym Nordic Water Polo League. Dzisiaj wyjechali natomiast do słowackich Novaków na pierwszą serię Water Polo Tour Series 2022/2023.

- To nowe rozgrywki z udziałem profesjonalnych drużyn z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy i Litwy. Każdy zespół będzie gospodarzem jednego turnieju, w którym mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym. W Łodzi podejmiemy rywali na początku lutego przyszłego roku – poinformował Kujawa. W WPT Series 2022/2023 jego podopieczni będą rywalizowali z: Polonią Bytom, kadrą Czech, KVP Novaky (Słowacja), Žaibasem Wilno (Litwa) i Dynamem Lwów (Ukraina). Pierwszy turniej rozpocznie się w piątek na Słowacji.    

- Dla naszych utalentowanych zawodników to kolejna okazja na zebranie bezcennego doświadczenia. Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu znacząco odmłodziliśmy skład, więc nawet nie myślałem, że tym razem uda nam się włączyć do walki o mistrzostwo kraju. Teraz sytuacja jest jednak otwarta. Dotychczasowe wyniki pokazały, że w tej walce nie jesteśmy bez szans, a w obronie tytułu mogą nam pomóc występy na międzynarodowej arenie. Dużo gramy, co bardzo mnie cieszy. Zawsze podkreślałem, że system meczowy jest najlepszym sposobem szlifowania formy. Tylko przez grę z silnymi zespołami można podnieść swój poziom, a nas czeka ponad trzydzieści spotkań z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Te mecze pozwolą naszym graczom okrzepnąć i skuteczniej walczyć na krajowym podwórku – podsumował Kujawa.

Przed wyjazdem na Słowację ekipa ŁSTW Ocmer PŁ gościła na Litwie, gdzie rozegrała dwa mecze w I rundzie Nordic Water Polo League. W pierwszym starciu łodzianie pokonali VK Kaunas 13:10, w drugim przegrali 10:21 z Baltic Amadeus Wilno. Jedno zwycięstwo dało jednak promocję do kolejnej rundy kwalifikacyjnej, która wiosną 2023 zostanie rozegrana w Sztokholmie.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt