„Ogarnij cukier” – w połowie września startuje kampania edukacyjna dla osób z cukrzycą

Fundacja Badań i Rozwoju Nauki rozpoczyna cykl bezpłatnych interaktywnych wykładów online (webinariów), podczas których zostaną poruszone tematy istotne dla osób chorujących na cukrzycę.

Z cukrzycą zmaga się już prawie 3 miliony Polaków. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań: choroby układu krążenia, niewydolność nerek, etc. Tylko odpowiednie zaangażowanie w proces leczenia może skutecznie ograniczyć częstotliwość występowania powikłań groźnych dla zdrowia, a nawet życia.

„Będziemy poruszać tematy związane nie tylko z samokontrolą cukrzycy, insulinoterapią, powikłaniami, ale powiemy również o zasadach żywienia i znaczeniu aktywności fizycznej w leczeniu tej choroby. Z kolei na ostatnim wykładzie pokażemy nowoczesne metody leczenia cukrzycy i osiągnięcia medycyny w tym zakresie. Cieszę się, że do prowadzenia webinariów udało nam się zaprosić najlepszych w swoich dziedzinach, m.in. prof. dr hab. Ewę Pańkowską, jednego z najlepszych diabetologów w Polsce, czy dr n. med. Martę Serwańską-Świętek, uznaną nefrolog” – podkreśla dr hab. med. Michał Wszoła, pomysłodawca kampanii i jeden z prowadzących.

 „Ogarnij cukier” to cykl 10 bezpłatnych webinariów. Będą odbywały się od 14 września do 23 listopada, w każdy czwartek o godz. 20.00. Interaktywny wykład online będzie się składał z krótkiego omówienia danego zagadnienia przez ekspertów oraz części praktycznej, gdzie każdy będzie mógł zadać prowadzącym pytania i otrzymać na nie odpowiedź.

Wykład inauguracyjny "Promocja zdrowego stylu życia, znaczenie aktywności fizycznej w leczeniu cukrzycy i utrzymanie prawidłowej masy ciała" poprowadzą dr hab. med. Michał Wszoła oraz mgr Kamil Goleń, specjalista treningu funkcjonalnego oraz trener przygotowania motorycznego.

Harmonogram, tematyka wszystkich webinariów są dostępne na stronie: www.ogarnijcukier.pl.

Kampania edukacyjna pn. Ogarnij cukier jest realizowana w ramach programu edukacyjnego współfinansowanego przez Ministerstwo Zdrowia skierowanego do osób z cukrzycą mającego na celu zwiększenie świadomości żywieniowej tych chorych, połączonego z nauką samokontroli, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt