Memory Book Festival

Dwudniowe wydarzenie literackie, adresowane do początkujących pisarzy, zorganizowane przez Jakuba Ćwieka, który jest popularnym pisarzem, stand-uperem i scenarzystą. W programie festiwalu, który odbędzie się w Mediatece MeMo, są spotkania z pisarzami i redaktorami. Wstęp jest bezpłatny.

W dniach 14 - 15 stycznia w Mediatece MeMo odbędzie się Memory Book Festival - literackie wydarzenie, które powstało z inicjatywy Jakuba Ćwieka - pisarza, stand-upera i scenarzysty. Jakub Ćwiek to autor ponad trzydziestu książek, w tym bestsellerowych cykli fantastycznych „Kłamca” i „Chłopcy”, oraz popularnych powieści kryminalnych i sensacyjnych takich jak „Szwindel”, „Topiel” i „Drelich”. Aż dziesięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla dla najlepszych tekstów z dziedziny fantastyki. Nagrodę te otrzymał w 2012 roku.

Ćwiek to również scenarzysta bardzo dobrze przyjętych produkcji audio: serialu „Jednooki król”, słuchowiska „Robin Hood i Szmaragdowy Król”, oraz stworzonego razem z Wojciechem Chmielarzem serialu „Skowyt” oraz audioserialu "Niech to usłyszą" napisanego i wyprodukowanego dla radia Zet. 

Podczas Memory Book Festival grono pisarskie będzie reprezentował, oprócz samego Ćwieka, Przemysław Corso, pisarz i lektor, autor thrillera "Serca twego chłód" i znakomicie przyjętej opowieści dla dzieci "Opowieści z białej doliny". Obaj pisarze opowiedzą o swojej dotychczasowej pracy i o tym jak pojmują pisanie, przedstawią także plany na pisarską przyszłość.

Szykowana jest także niespodzianka dla wszelkich adeptów pisarstwa, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności i znaleźć przestrzeń dla tworów swojej wyobraźni.

Festiwal to także okazja by dowiedzieć się na czym tak naprawdę polega praca redaktora i jak duży może być jego wpływ na książkę. Przewodnikiem po tej wycieczce będzie redaktor Tomasz Hoga.

Podczas spotkania z ilustratorem Piotrem Sokołowskim uczestnicy wydarzenia dowiedzą się w jaki sposób powstają ilustracje do książek i jak porzekadło "nie oceniaj książki po okładce" ma się do rzeczywistości.

Wyśmienity lektor i aktor Filip Kosior opowie co stanowi o sile dobrego audiobooka i za pomocą swojego niezwykłego głosu spróbuje zachęcić do sięgnięcia po tę formę przyswajania książek, zyskującą w ostatnich latach ogromną popularność.

Maciej Lobo Linke, mistrz sztuk walki, czarny pas judo i brazylijskiego jiu-jitsu, współzałożyciel sieci szkół Gold Crew Academy, opowie o kulisach powstawania choreografii walk do książek z serii Drelich, a także jak radzić sobie w naprawdę niebezpiecznych sytuacjach.

Z kolei popularny bloger Pigout oraz jeden z najlepszych dziennikarzy kulturalnych w kraju Bartosz Czartoryski porozmawiają o dzisiejszej popkulturze i o tym z czego jeszcze można czerpać w świecie, w którym wszystko już było.

Nad prawidłowym przebiegiem programu czuwa jego twórczyni, Agnieszka Włoka, autorka bloga "Pomiędzy stronami", która będzie również gospodynią i moderatorką większości spotkań.

 

Data: 14-15 stycznia
Miejsce: Mediateka MeMo, ul. Moniuszki 5

14 stycznia, sobota:

11:00 - 12:00 - wernisaż prac Piotra Sokołowskiego + spotkanie (prowadzenie: Agnieszka Włoka),
12:00 – 13:00 – spotkanie z Jakubem Ćwiekiem (prowadzenie: Agnieszka Włoka),
13:00 – 15:00 – przerwa / w sali obok patio gra „Kłamcianka”, obowiązują wcześniejsze zapisy (organizacja i prowadzenie: Maciej Wojdyło),
15:00 - 16:30 – panel dyskusyjny PigOut i Bartosz Czartoryski „Jak opowiadać o popkulturze?” (prowadzenie: Agnieszka Włoka),
17:00 – 18:00 - spotkanie z Filipem Kosiorem (prowadzenie: Agnieszka Włoka,),
18:30 – 23:00 - seria niespodzianek i spotkanie poza Mediateką.

15 stycznia, niedziela:

9:00 – 10:00 – pokaz samoobrony Macieja „Lobo” Linke,
10:00 – 11:00 – Maciej „Lobo” Linke opowiada o realizmie scen walk w książce „Drelich. Prosto w splot”,
11:30-12:30 – spotkanie z Przemkiem Corso (prowadzenie: Jakub Ćwiek),
12:30 –13:30 – panel dyskusyjny o „Kłamcy” z udziałem Jakuba Ćwieka, Tomasza Hogi i Piotra Sokołowskiego (prowadzenie: Agnieszka Włoka).

Strefa animacji dziecięcej (organizacja i prowadzenie: Melodith – zabawa z muzyką)
sobota: 11:00 – 18:00 (13:00 – 15:00 przerwa)
niedziela: 9:00 – 13:30

Wstęp na wydarzenia w Mediatece jest bezpłatny.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt