11. edycja DOZ Maraton Łódź

Trwają zapisy do jedenastej edycji DOZ Maraton Łódź. Ta prestiżowa impreza zostanie przeprowadzona w dniach 14-16 kwietnia. Już teraz na listach startowych znajduje się 2500 osób, ale organizatorzy spodziewają się udziału około 8-9 uczestników. Każdy może wybrać dystans odpowiedni dla siebie. Zapisy on-line potrwają do 10 kwietnia.

Z tej okazji w sali konferencyjnej stadionu Miejskiego im. Władysława Króla przy al. Unii odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk, dyrektor marketingu DOZ S.A. Maciej Słomiński, a także dyrektor imprezy Jacek Chmiel.

- Maraton już na stałe wpisał się w naszą łódzką tradycję i chciałam bardzo serdecznie podziękować naszemu głównemu partnerowi DOZ za zaangażowanie, zaufanie i za to, że po raz kolejny możemy wspólnie zorganizować tę wspaniałą imprezę. Jedenasta edycja maratonu będzie nie tylko wyjątkowa, ale i historyczna, ponieważ odbędzie się w rocznicę 600 - lecia nadania praw miejskich Łodzi. Myślę, że biegacze będą mieć szczególne marzenia, aby właśnie w tym roku pobić swoje rekordy życiowe i realizować wszystkie indywidualne plany związane z bieganiem. Wierzę, że jak co roku będzie to przede wszystkim święto tych, którzy chcą wspólnie spędzić czas i zadbać o swoje zdrowie oraz kondycję fizyczną. Patrząc na przebieg trasy maratonu jestem pewna, że bieg będzie niezwykle ciekawym doświadczeniem, ponieważ biegacze będą mogli poznać różne zakątki zmieniającego się miasta - powiedziała prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.

- Kiedy w 2011 r. po raz pierwszy obejmowaliśmy patronat tytularny nad łódzkim maratonem, wiedzieliśmy, że chcemy, by stał się on jedną z największych imprez biegowych w kraju. Dziś, po dziesięciu edycjach, mogę śmiało powiedzieć, że założenie to z sukcesem udało nam się zrealizować. Każdego roku DOZ Maraton Łódź gromadzi na starcie tysiące zawodników z Polski i ze świata, dostarczając niezapomnianych wrażeń i sportowych emocji zarówno dla biegaczy, jak i kibiców oraz mieszkańców. Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A. ideę promowania zdrowego trybu życia. Cieszy nas, że coraz więcej osób jest świadomych korzyści płynących z biegania i że do tej formy aktywności udaje nam się przekonywać także najmłodszych. Mam nadzieję, że sympatycy DOZ Maratonu Łódź jak co roku nie zawiodą i licznie dopiszą na starcie 16 kwietnia. Tym bardziej, że tegoroczna, 11.edycja wpisuje się w obchody jubileuszu 600-lecia Łodzi – podkreślił Maciej Słomiński, dyrektor marketingu DOZ S.A.

- Od czasu kiedy operatorem tej imprezy stali się Robert Blesiński, Jacek Chmiel i ich współpracownicy, maraton bez przerwy rośnie w siłę, co bardzo nas cieszy. Wsparcie z Urzędu Miasta Łodzi w tym roku wynosi 450 000 złotych i jest ono na tyle skuteczne, że maraton rozwija się i jest bardziej rozpoznawalną imprezą w skali całego kraju. Ten maraton wpisuje się nie tylko w strategię sponsora tytularnego, czyli DOZ-u, ale także w naszą, łódzką panoramę sportu. Łódź jest jednym z miast, które mają najwięcej imprez biegowych i chcemy, aby tak pozostało oraz żeby jak najwięcej łodzian zażywało ruchu i było aktywnym fizyczne. DOZ Maraton będzie częścią obchodów nie tylko 600-lecia Łodzi, ale i 200-lecia przemysłowej Łodzi - powiedział dyrektor Wydziału Sportu UMŁ, Marek Kondraciuk.

- W tej chwili zakończyliśmy pierwszy poziom opłat startowych. Z tej opcji skorzystało już ponad 2500 biegaczy na wszystkich dystansach. Nasza impreza to nie tylko bieg maratoński, ale i biegi towarzyszące dla tych osób, które chciałyby pobiec na krótszych dystansach. W tej chwili zapisy idą bardzo sprawnie, natomiast musimy pamiętać, że wszystkie biegi w Polsce zanotowały spadek frekwencji ze względu na pandemię i kryzys ekonomiczny. Robimy wszystko, aby nasza impreza była atrakcyjna, dobrze postrzegana i przyczyniała się do popularyzacji najprostszej formy ruchu, czyli biegania - zakończył dyrektor imprezy, Jacek Chmiel.

Trasa kwietniowego maratonu została zmodyfikowana ze względu na remonty ulic, ale wiele jej fragmentów z poprzedniego roku zostało zachowanych. Biegacze tradycyjnie wystartują z ulicy Bandurskiego, a finiszować będą w Atlas Arenie. Maraton to dystans, do którego trzeba się przygotowywać wiele miesięcy. Ci, którzy nie czują się na siłach, by przebiec ponad 42 km, mogą wziąć udział w biegu na dystansie 10 kilometrów. Ale to nie wszystko. W programie imprezy są jeszcze rywalizacje sztafet: dwuosobowych Half&Half Maraton oraz sześcioosobowych Ekiden. Dzień przed maratonem, w sobotę 15 kwietnia, odbędą się biegi dziecięce Kids Run.

Podobnie jak w latach poprzednich, zawodnicy i kibice mogą liczyć na szereg udogodnień. Ponownie będzie można śledzić postępy wybranego uczestnika na trasie. Funkcja live tracking pozwoli na precyzyjne określenie momentu przebiegnięcia przez zawodnika poszczególnych punktów na trasie oraz określenie przybliżonego momentu przekroczenia linii mety. Przed startem 16 kwietnia, na stronie www.lodzmaraton.pl oraz sts-timing.pl pojawi się opcja LIVE TRACKING. Po kliknięciu na ten przycisk będzie można wybrać nazwisko swojego zawodnika i następnie obserwować go na trasie. Biegacze z Polski i zagranicy, którzy brali udział w łódzkiej imprezie w poprzednich edycjach wiedzą, że mogą liczyć na żywiołowy doping kibiców. Na tegorocznej trasie nie zabraknie również punktów muzycznych.

Poniżej prezentujemy tabelę opłat dla uczestników DOZ Maratonu Łódź (dystans maratoński)

II termin – wpłata dokonana w dniach 01 lutego 2023 – 28 lutego 2023 r. – 159 zł

III termin – wpłata dokonana w dniach 01 marca 2023 - 10 kwietnia 2023 – 199 zł

IV termin – wpłata w biurze zawodów w dniach 14 i 15 kwietnia – 250 zł

Szczegóły dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.lodzmaraton.pl

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt