Wrócił z Cypru z medalem

Ponad 1 000 kadetów, juniorów i młodzieżowców do lat 21 wystąpiło w cypryjskiej Larnace, gdzie odbyły się 50. Mistrzostwa Europy World Karate Federation. Wśród reprezentantów 48 państw była też 32-osobowa ekipa z Polski, w której najwięcej powodów do zadowolenia miał Dominik Dziuda. Zawodnik łódzkiego Olimpu zajął drugie miejsce w kumite indywidualnym juniorów – 61 kg. Był to jedyny medal wywalczony przez biało-czerwonych

Dominik Dziuda

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku. Dominik walczył bardzo dojrzale. W całym turnieju popełnił bardzo mało błędów i stracił tylko jeden punkt, zdobywając ich jedenaście. Wszystkie walki były bardzo trudne i wymagające. W drodze do finału kolejno pokonywał zawodników z: Łotwy (3-0), Anglii (1-0), Portugalii (5-0) i Turcji (2-0). W finałowej walce z Poniavą Uta Dominik popełnił jeden błąd, który niestety zakończył się punktem dla Gruzina. Pomimo prób nie udało się tej straty odrobić i zakończyliśmy turniej ze srebrnym medalem oraz wicemistrzostwem Europy – podsumował trener Maciej Gawłowski.

Dla Dziudy to już czwarty medal przywieziony z prestiżowych zawodów. Wcześniej wywalczył m.in.: mistrzostwo świata (Santiago de Chile, 2019) i wicemistrzostwo Europy (Budapeszt 2020) w kategorii kadet oraz brązowy medal mistrzostw Europy w kategorii junior (Tampere 2021). Po występie w Larnace Dominik w swojej kategorii wskoczył na czwarte miejsce w światowym rankingu World Karate Federation (WKF).

Na Cyprze startowało jeszcze czterech zawodników Olimpu. Na piątej pozycji rywalizację w kumite indywidualnym kadetów (– 63 kg) zakończył Przemysław Kołodziejczak. Krzysztof Szewczyk (kumite ind. U21 – 75 kg) odpadł w drugiej rundzie, a Klaudia Rachwał (kumite ind. U21 – 68 kg) i Łukasz Bankowski (kumite ind. U21 – 67 kg) pożegnali się z mistrzostwami po pierwszej rundzie.

Do Larnaki miała też polecieć broniąca mistrzostwa Zuzanna Dopieralska (kumite ind. Kadetek – 47 kg), jednak problemy zdrowotne pokrzyżowały plany aktualnej wicemistrzyni świata i liderki rankingu WKF.

Polecane aktualności

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt