6 metrów pod ziemią, drążymy tunel w Nowym Centrum Łodzi

Na budowie podziemnej drogi wybieramy ziemię z tunelu podziemnej drogi, która połączy miasto i obsłuży tereny inwestycyjne.

- 6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Podziemna droga o szerokości 10 metrów i wysokości ponad 4 metrów będzie miała po jednym pasie ruchu w obydwu kierunkach. Zagłębiać się będzie przy Kilińskiego, oraz połączy się z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów. Obsługiwać będzie podziemne parkingi i budynki powstające w Nowym Centrum Łodzi. Ale podziemna droga to nie tylko obsługa biurowców. W ramach inwestycji powstanie przestrzeń przyjazna mieszkańcom z ławkami, drzewami i zielenią, która stworzy zupełnie nowe miejsce w centrum naszego miasta. Górę oddamy mieszkańcom, do spacerów, wypoczynku i łatwego przemieszczania się. Otworzymy dzięki temu kolejny kwartał śródmieścia. Ułatwimy piesze podróże, łącząc miasto – wyjaśnia Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

- W tej chwili praktycznie na całej długości drogi podziemnej wykonane są stropy i ściany tunelu i wybieramy urobek. Po wybraniu ziemi, przystąpimy do wykonania płyty dennej, czyli podłoża tunelu na której wykonywane będą konstrukcje podziemnej drogi. Przy wykonywaniu prac w tunelu, jednocześnie prowadzone będą prace na poziomie zero – informuje Mariusz Sołtysiak, kierownik budowy.

- Budowa podziemnej drogi ma olbrzymie znaczenie dla inwestorów. W obecnych czasach firmy nie chcą spekulować, a chcą mieć zapewnienia co do realizacji inwestycji. Podziemna droga zapewni im łatwą obsługę komunikacyjną i umożliwi dalsze inwestycje w Nowym Centrum Łodzi – wyjaśnia Michał Śmiechowicz, dyrektor Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej.

 

Prace przy budowie drogi podziemnej i woonerfu łączącego EC-1 i dworzec Fabryczny zakończą się jesienią przyszłego roku.

 

 

 

 

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Kontakt