„PIĘKNO W RYTMIE NATURY” Wystawa fotografii Michała Lewandowskiego w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi serdecznie zaprasza w dniach od 27 kwietnia do 28 maja 2023 r. na Wystawę fotografii Michała Lewandowskiego „Piękno w rytmie natury” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61.

Wystawa składa się z kilkunastu zdjęć w formacie 3:1,  przedstawiających piękno świata naturalnego ukazane w czerni i bieli. Autor poprzez swoje prace pragnie zaprezentować miłość zarówno do fotografii, jak i środowiska nieprzekształconego ręką ludzką. Za pośrednictwem obrazów chce zachęcić widza do przeżycia chwil, w których czas nie pełni istotnej funkcji. Przedstawione prace odwołują się do idei bezczasu oraz carpe diem.

Jak mówi autor: „Fotografie przedstawiają tereny zielone i wodne w czerni i bieli. W swoich fotografiach staram się wyrazić towarzyszące mi emocje. Fotografuję to, co kocham i jest mi bliskie. Staram się pokazać piękno świata. Wierzę, że piękno przyrody może mieć właściwości lecznicze, uzdrawiać ludzi i naprawiać relacje zachodzące między nimi. Zanurzając się w las przechodzę w stan świadomości, w którym dostrzegam, odczuwam bardziej. W tych momentach fotografuję. Kiedy drzewo, kałuża, kształt korzenia, liść są inspiracjami, świat staje się wyjątkowy. Można poczuć prawdziwe piękno stworzenia. Doceniam te chwile i chciałbym podobnie jak pierwszy człowiek na Ziemi żyć w zgodzie z naturą, uczestniczyć w pierwszych odnawiających się cyklach życia. W mieście jest to trudne. Warto odnajdywać harmonię w lesie. Czas, który przeżywamy w lesie jest wyjątkowy. Kiedyś czas mierzono tylko wschodem i zachodem słońca. Teraz mamy kalendarze, różne strefy czasowe, dokładne pomiary czasu przy pomocy zegarów. W lecie, gdy czas dnia jest długi, warto wybrać się do lasu, wówczas można przeżyć chwilę „bezczasu”. Na przedstawionych fotografiach staram się odnieść do idei bezczasu, uchwycić chwilę, która przemija. Czas spędzony na łonie natury może być zdecydowanie bardziej wartościowy niż w mieście. W lesie nasze zmysły się wyostrzają, nabieramy dystansu do spraw, które zajmują nam głowę”.

Michał Lewandowski - autor prac, jest fotografem od kilkunastu lat. Inspiracje czerpie przede wszystkim z natury, muzyki klasycznej oraz sztuk plastycznych. W swoich pracach korzysta z różnych programów, aby stworzyć własną wizję otaczającego nas świata. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród ogólnopolskich, ale także międzynarodowych.

 

Wstęp na wystawę bezpłatny.

Wystawę będzie można zwiedzać w godzinach otwarcia Palmiarni, czyli od 10.00 do 18.00.

 

 

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt