Przed nami XI edycja Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

W tym roku miasto oddaje do dyspozycji łodzian blisko 30 mln zł. Przyjmowanie wniosków z projektami rozpoczyna się już 8 maja.

Od północy będzie można składać formularze w wersji elektronicznej, a papierowo od godz. 8.00 w sześciu punktach obsługi mieszkańców mieszczących się przy ul. Zachodniej 47, al. Politechniki 32, ul. Krzemienieckiej 2b, al. Piłsudskiego 100, ul. Piotrkowskiej 110 oraz w siedzibie Biura Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10, w godzinach pracy Urzędu.


Będzie też możliwość przesłania wypełnionych formularzy drogą korespondencyjną na adres: Kancelaria Urzędu Miasta Łodzi, 90-926 Łódź, ul. Piotrkowska 104.
Formularze papierowe można składać do 15 maja do godz. 16, a elektronicznie do 29 maja do północy.


– W dotychczasowych 10 edycjach budżetu obywatelskiego – zostało zgłoszonych 9 tys. 200 projektów, z czego mieszkańcy wybrali do realizacji 1948 zadań na kwotę blisko 330 mln zł (329 094 926,02 zł). Łodzianie co roku zgłaszają różne pomysły od tzw. zadań miękkich takich jak zajęcia sportowe czy organizacja kin plenerowych po zadania inwestycyjne typu remont chodnika czy budowa drogi – mówi Katarzyna Dyzio, dyrektor Biura Aktywności Miejskiej UMŁ


W XI edycji ŁBO są wprowadzone dwie istotne dla mieszkańców zmiany. Zadania dotyczące bibliotek, Stawów Jana, Stawów Stefańskiego i Młynka mają od tej edycji charakter ponadosiedlowy. Ograniczona została też możliwość głosowania na papierze.


– W tym roku, na podstawie naszych doświadczeń i głosów mieszkańców, postanowiliśmy ograniczyć formę papierowego głosowania w budżecie obywatelskim. Będzie ono możliwe tylko i wyłącznie w Biurze Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10. Tylko tam ktoś, kto chce zagłosować na papierze, będzie mógł przyjść, pobrać kartę do głosowania, wypełnić ją i zostawić głos. Nie będzie już masowego drukowania kart do głosowania w budżecie obywatelskim tak jak w poprzednich latach – jedna karta do głosowania dla jednego mieszkańca. To jest zmiana o którą wnioskowali mieszkańcy, o którą wnioskowała również komisja do pani prezydent. Od dawna stawiamy na głosowanie internetowe i do tego namawiamy łodzian. Dla wygody łodzian będą też stacjonarne punkty głosowania elektronicznego. W bibliotekach miejskich zostaną udostępnione stanowiska, na których zagłosować przez internet będą mogły osoby, które np. nie mają w domu komputera – podkreśla radny Damian Raczkowski, przewodniczący Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego.

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

Kontakt