Ostatni dzwonek dla tegorocznych maturzystów

Razem z ŁCW, Wydziałem Edukacji i Teresą Buzchenko organizujemy spotkanie dla rodziców, maturzystów i ósmoklasistów z Ukrainy. 11/05/2023r. (czwartek) w Fabryce Aktywności Miejskiej o godzinie 17, w sali warsztatowej niepowtarzalna okazja na spotkanie, rozmowy i pytania; jaką szkołę wybrać i dlaczego, czy pierwszy wybór to wybór jedyny i co robić gdy nasze plany przerosną możliwości. Mając świadomość trudności, wynikającej nie tylko z wyboru, ale też z nieznajomości naszego sytemu kształcenia, jak również rozbieżności między naszymi systemami edukacji, zapraszamy wszystkich zatroskanych rodziców, ale i młodzież, na spotkanie w Fabryce Aktywności Miejskiej.

 -  Bermix Studio / Shutterstock

Dla tegorocznych maturzystów ostatni dzwonek wybrzmiał w ostatni piątek 28/04/2023r. To żadna nowość, że wszyscy byli maturzyści życzą tegorocznym powodzenia i połamania piór, ale nowością jest fakt, że w tym roku do egzaminu dojrzałości w Łodzi, licznie przystąpią uczniowie z Ukrainy.

Pamiętajcie jednak, że matury miną i szybko przyjdzie czas na decyzje dotyczące dalszej edukacji. To ważny, ale i trudny wybór dla uczniów z Polski, a tym bardziej trudny dla nowo przybyłych uczniów z Ukrainy. Mając świadomość tej trudności, wynikającej nie tylko z wyboru, ale też z nieznajomości naszego sytemu kształcenia, jak również rozbieżności między naszymi systemami edukacji, zapraszamy wszystkich zatroskanych rodziców, ale i młodzież, na spotkanie w Fabryce Aktywności Miejskiej w dniu 11/05/2023r.

Powiemy co mogą robić uczniowie i jak mogą to osiągnąć, a dodatkowo postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości.

Ponieważ równolegle do matur, ale tylko do 23 maja (!!!) trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych to dla wszystkich niezdecydowanych, młodszych od maturzystów uczniów, również mamy świetną wiadomość :) Nasze zaproszenie na spotkanie 11/05/2023r. przyjęła p.o. Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji Pani Elżbieta Płaszczyk, która roztoczy przed młodzieżą ze szkół podstawowych i ich rodzicami perspektywy na przyszłość edukacyjną.

Pomysłodawcą spotkania jest nasz ukraiński ekspert od szkolnictwa wyższego Teresa Buzhenko, a organizatorem spotkania Łódzkie Centrum Wielokulturowe. Nam przypadła w udziale możliwość współorganizowania wydarzenia na które serdecznie zapraszamy jako Biuro Aktywności Miejskiej w imieniu własnym oraz Wydziału Edukacji UMŁ.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt