„Majówka u Majewskiego"

  • kategoria:
  • NGO

Już za kilka dni bo 20 maja o godz. 14.00 rozpocznie się „Majówka u Majewskiego"!

W trakcie pikniku, na zadaszonej scenie, odbywać się będą występy artystyczne przygotowane przez uczniów okolicznych szkół, Miejską Strefę Kultury oraz stowarzyszenia i fundacje. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję m.in. obejrzeć przedstawienie teatralne, posłuchać największych przebojów Krzysztofa Krawczyka czy wspólnie z występującymi dziećmi zatańczyć taniec Hip - hop. Nie zabraknie także pokazów sportowych: karate oraz szermierki.

Na uczestników wydarzenia czekać będzie także wiele działań animacyjnych i warsztatów na stoiskach przygotowanych przez organizacje pozarządowe.

Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach Dj-skich, DIY czy zabawach i grach przewidzianych dla najmłodszych. Studenci z innych krajów, którzy przyjechali na Uniwersytet Łódzki w ramach programu ERASMUS przygotują dla uczestników wydarzenia tradycyjne przekąski z regionów z których pochodzą. Obowiązkowymi atrakcjami będą także popcorn, wata cukrowa i malowanie twarzy.

W trakcie wydarzenia będzie także możliwość zapoznania się z dwiema wystawami. Pierwsza z nich dotyczyć będzie rewitalizacji podwórek, druga poruszała będzie temat hejtu. Zachęcamy także do wsparcia prowadzonej w trakcie pikniku zbiórki odzieży dla potrzebujących prowadzonej przez MOPS.

Atrakcje czekają na uczestników także poza pasażem Majewskiego. W podwórku przy Włókienniczej nr 16 odbędą się warsztaty jogi oraz wspólne czytanie książek dla dzieci. Z kolei na skwerze przy Włókienniczej nr 19 będzie można uczestniczyć w festiwalu gier i zabaw dawnych. Razem zagramy w kapsle, gumę, klasy oraz pobawimy się w podchody.

Po ulicy Włókienniczej odbywać się będą także spacery w trakcie których będzie można poznać historię ulicy i znajdujących się na niej budynków.

Około godziny 18:00 na ul. Włókienniczą wkroczy świat mody. Podczas ulicznego pokazu modelki i modele zaprezentują prace łódzkich projektantów.

Wydarzenie w Pasażu Majewskiego zakończy impreza z DJ-em.

Głównym organizatorem pikniku w pasażu Majewskiego jest Partnerstwo Włókiennicza-Wschodnia. Jest to kolejne wydarzenie - po Jesiennym Pikniku u Majewskiego - organizowane wspólnie przez członków Partnerstwa.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt