Matura dla... łódzkich seniorów

Maj, miesiąc matur oraz jubileusz 600-lecia miasta - to świetna okazja by nawet seniorzy napisali "egzamin dojrzałości" - z wiedzy o Łodzi. Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rudzkiej zorganizował dla swoich mieszkańców małą „Maturę z wiedzy o Łodzi”.

Do testu przystąpiło 25 osób. Egzamin rozpoczął się o godzinie 10:00. Jak przystało na maturę, przewodniczący trzyosobowej komisji egzaminacyjnej otworzył kopertę
z arkuszami, a następnie komisja rozdała je zdającym. Test był złożony z 15 pytań o Łodzi. Zakres pytań był szeroki. Dotyczyły one historii, infrastruktury oraz kultury.

- Egzamin był wymagający, ale dał mi wiele frajdy. Cieszę się, że mogłam ponownie przystąpić do matury i sprawdzić swoją wiedzę – mówi Pani Barbara, jedna z seniorek–maturzystek.

Po udzieleniu przez wszystkich przystępujących do matury odpowiedzi, zebrano arkusze. Następnie Komisja Egzaminacyjna rozpoczęła sprawdzanie egzaminów. Za każdą prawidłową odpowiedzi można było zdobyć 10 punktów. Maksymalną ilość punktów zdobył Pan Mirosława, Pan Tomasz, Pan Krzysztof  oraz Pani Wiesław. Za zwycięstwo otrzymali dyplomy Najlepszego Maturzysty oraz drobny prezent.

- Nie sądziłem, że uda mi się zdobyć najlepszy wynik. Jestem tym bardzo zaskoczony, ale również szczęśliwy. Jestem pasjonatem Łodzi. Bardzo wiele czytałem na jej temat. Myślę, że dzięki temu zawdzięczam zwycięstwo – stwierdza Pan Krzysztof, laureat Małej Matury 2023 r.

Egzamin miał nie tylko zapewnić dobrą zabawę mieszkańcom domu, ale podnieść ich poczucie własnej wartości oraz zaktywizować. Jest to bowiem świetny sposób na ćwiczenie szarych komórek.

- Mieszkańcy bardzo przeżywają maturę podobnie jak i my! Jeżeli spodoba się proponowana formuła będziemy ją powtarzać w kolejnych latach z udziałem mieszkańców innym domów pomocy społecznej – tłumaczyła dyrektorka Domu Pomocy Społecznej Elżbietę Jaszczak.

W Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rudzkiej 56 mieszka 100 osób.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt