Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Majówki u Majewskiego”

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu znajdujących się w obszarze rewitalizacji (przy ul. Fabrycznej 19, przy ul. Sienkiewicza 79 oraz przy ul. Tuwima 33), asystentów rodziny, a także streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta… Wszystkie te osoby pracujące na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi lub też korzystające na co dzień z placówek prowadzonych przez łódzki MOPS można było spotkać podczas „Majówki u Majewskiego” odbywającej się w sobotnie popołudnie 20 maja w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26).

 -  fot. UMŁ

Seniorzy oraz pracownicy Domów Dziennego Pobytu przygotowali dla łodzian warsztaty z tworzenia makram, quillingu i kwiatów z bibuły, a także ćwiczenia sprawnościowe, gry i zabawy prowadzone przez fizjoterapeutkę. Z asystentami rodziny, czyli specjalistami od poprawy sytuacji życiowej rodziny, można było z kolei porozmawiać o tym, jakiego wsparcia udzielają mieszkańcom Łodzi w swojej codziennej pracy (m.in. pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi) oraz o zgłoszeniach dotyczących przemocy domowej, jak również na temat adresów instytucji niosących pomoc ofiarom przemocy. Asystenci rodziny organizowali także gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Kobiet wraz z miejscami noclegowymi przy ul. Gałczyńskiego 7 oraz głównej siedziby łódzkiego MOPS przy ul. Kilińskiego 102/102a serwowali chętnym watę cukrową. Streetworkerzy prowadzili natomiast zbiórkę odzieży dla łodzian w potrzebie, którzy mimo posiadanej możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci placówki zapewniającej schronienie, podejmują decyzje o przebywaniu w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w pustostanach, na klatkach schodowych, na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na ulicach. Do akcji mógł przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który miał ochotę podzielić się używaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

W ramach „Majówki u Majewskiego” zainteresowani mogli wziąć również udział m.in. w wymianie roślin, ulicznym pokazie mody oraz spacerach po ul. Włókienniczej, warsztatach jogi oraz wspólnym czytanie książek dla dzieci w podwórku przy Włókienniczej 16, a także w festiwalu gier i zabaw dawnych (w kapsle, gumę, klasy oraz podchody) na skwerze przy Włókienniczej 19. Na zadaszonej scenie uczniowie okolicznych szkół, Miejska Strefa Kultury oraz stowarzyszenia i  fundacje zaprezentowali występy artystyczne. Były też pokazy karate oraz szermierki. Studenci z innych krajów, którzy przyjechali na Uniwersytet Łódzki w ramach programu ERASMUS przygotowali z kolei dla uczestników wydarzenia tradycyjne przekąski z regionów, z których pochodzą.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt