„Wystawa kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza w dniach 2-4 czerwca 2023 r. na „Wystawę kaktusów i innych sukulentów” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61.

Sukulenty, lub inaczej rośliny gruboszowate, to bardzo interesująca grupa roślin, które potrafią przetrwać długie okresy suszy dzięki zdolności magazynowania wody w swoich organach zawierających tzw. tkankę wodną. Ich budowa jest wynikiem przystosowania do specyficznych, trudnych warunków środowiskowych w jakich żyją, gdzie średnie roczne sumy opadów są niewielkie.

Na wystawie prezentowanych będzie kilkadziesiąt okazów sukulentów należących do różnych rodzajów, w tym m.in.: Strombocactus, Ariocarpus, Turbinicarpus czy Gymnocalycium. Do najciekawszych należą kaktusy z rodzaju Mediolobivia, pochodzące z kolekcji Pana Roberta Borowskiego. Rośliny te rosną w środowisku naturalnym w Ameryce Południowej (Argentyna), na wysokości od 2500 do 4500 m. n.p.m.  Charakteryzują się bardzo powolnym tempem wzrostu, ale odwdzięczają się kolorowymi, dużymi kwiatami o średnicy do 5 cm. W uprawie domowej nie sprawiają problemów, za wyjątkiem kilku trudniejszych gatunków, takich jak Mediolobivia einsteinii czy M. leucanthema.

Podczas wystawy będzie można poznać wiele ciekawostek dotyczących biologii tej grupy roślin, jak również poszerzyć swoją wiedzę o informacje dotyczące rozmnażania i pielęgnacji sukulentów. Przewidziana jest również możliwość zakupu roślin w pawilonie wejściowym Palmiarni. Wstęp na wystawę będzie możliwy po zakupieniu biletu wstępu.

Bilet normalny - 16 zł

Bilet ulgowy - 8 zł

Wystawę będzie można odwiedzić w godzinach otwarcia obiektu, czyli od 10.00 do 18.00 (kasa biletowa czynna do godziny 17.30).

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt