Nowe mieszkania dla łodzian na Przędzalnianej

Na ul. Przędzalnianej 101/103 trwają intensywne prace przy budowie budynku, w którym jeszcze w tym roku do dyspozycji łodzian będzie 20 lokali pod wynajem komunalny oraz 19 ze średnim czynszem w ramach tzw. budownictwa społecznego.

Kończy się budowa trzeciego i rozpoczyna budowa 4 piętra nowego bloku miasta i Widzewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Na Przędzalnianej 101/103 trwają intensywne prace przy budynku, w którym jeszcze w tym roku do dyspozycji łodzian będzie 20 lokali pod wynajem komunalny oraz 19 ze średnim czynszem w ramach tzw. budownictwa społecznego.

Miasto i WTBS planują, że w grudniu 2023 r. będą się tu wprowadzać nowi lokatorzy. Mieszkania w bloku przy ul. Przędzalnianej to pełen przekrój metraży: od 30 metrowych kawalerek po 3-pokojowe, prawie 70- metrowe mieszkania. Nie zabraknie tu też mieszkania dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Lokale zostaną oddane w typowym standardzie budownictwa komunalnego i społecznego: z białą armaturą i płytkami w łazienkach, z położonymi podłogami. Właściwie można tylko wstawiać meble, przywieźć swoje rzeczy osobiste i się wprowadzać. W budynku przy ul. Przędzalnianej 101/103 będziemy mieć też komórki dla lokatorów oraz lokal użytkowy.

Miasto ma jeszcze w planach budowę ok. 250 mieszkań we współpracy z WTBS. Z ok. 250 zaplanowanych lokali -  ok. 200 trafi do puli lokali wynajmowanych jako mieszkania komunalne.

Ponadto trwają też prace przy budowie mieszkań w podobnym systemie miasto - WTBS przy ul. Nawrot 98 (tam oddane będzie 35 lokali). Jest też pozwolenie na budowę bloku przy ul. Lubelskiej 9/11. W planach inwestycyjnych są też budynki przy ul. Skierniewickiej 8 i 10 oraz Lubelskiej 7, jak również Oblęgorskiej/Widok.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt