Kulturalny marzec w Łodzi. Sprawdź co będzie się działo

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się oferta łódzkich instytucji kulturalnych w marcu br. Na łodzian czeka mnóstwo koncertów, spektakli teatralnych, wystaw i światowej sławy gwiazd.

W marcu czeka nas m.in. mnóstwo koncertów -  fot. CC0 License
W marcu czeka nas m.in. mnóstwo koncertów , fot. CC0 License

Początek roku to okres promocji nowych krążków płytowych i koncertów premierowych. - Marzec zapowiada się bardzo świeżo - zapowiada Paulina Cieślińska z Klubu Wytwórnia.

Wystąpią takie gwiazdy jak: Ania Dąbrowska, Mrozu, Paweł Domagała, australijski wirtuoz gitary Tommy Emanuel, Marek Dyjak oraz zespołu Voo Voo i Kult z repertuarem w wersji akustycznej. W Wytwórni zagości także Artur Andrus z recitalem kabaretowym. Występ, którego nie można przegapić to koncert Anny Marii Jopek, której na scenie towarzyszyć będą kubańscy muzycy. Artyści wspólnie zagrają utwory z nowej płyty "Minione", gdzie znalazły się nowe, odświeżone jazzowe aranżacje przedwojennych muzycznych utworów polskich w rytmie tanga.

Początek marca to również ostatnia szansa, by zobaczyć wyjątkową, monograficzną wystawę "Bracia Hirszenbergowie - w poszukiwaniu ziemi obiecanej" i wydarzenia towarzyszące 1 marca, czyli oprowadzanie dla osób z dysfunkcją wzroku oraz wykład "Spinoza wyklęty a filozofia żydowska". Zwiedzanie wystawy zakończy się 5 marca finisażowym oprowadzaniem kuratorskim.

Miasto po raz ósmy świętować będzie Międzynarodowy Dzień Teatru w ramach sztandarowego projektu "Dotknij Teatru", który narodził się właśnie w Łodzi i swoją niesamowitą energią objął inne miasta. Tygodniowe obchody rozpoczną się 27 marca spotkaniem z Marią Peszek w Poleskim Ośrodku Sztuki, która opowie o przekroczeniach teatru na rzecz muzyki w jej sztuce. - W programie ponad dziewięćdziesiąt imprez, goście z całej Polski i przede wszystkim silna reprezentacja premierowych wydarzeń łódzkiego środowiska teatralnego i teatru offowego, ponadto propozycje teatrów instytucjonalnych, performance, wykłady, wystawy, koncerty i spektakle - zapowiada Anna Ciszowska z projektu "Dotknij Teatru".

Marzec to także miesiąc obfitujący w wydarzenia teatralne Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Odbywają się także liczne spotkania autorskie, w Łodzi gościć będą m.in. Agnieszka Płoczaj, Tede, Janusz Majewski i Golden Life, premiery spektakli: "Spowiedź chuligana" i "Blackout" oraz wyjątkowe koncerty i wydarzenia w Atlas Arenie: Cesar Millan Show, Polska Noc Kabaretowa 2017 i występy zespołu Dżem i gwiazd koncertu Night of the Proms.

WIĘCEJ WYDARZEŃ ZNAJDZIESZ W NASZYM KALENDARZU WYDARZEŃ

Do pobrania:

Powiązane pliki

Polecane aktualności

„Bez końca”

80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego w Łodzi

„Bez końca” 80. rocznica urodzin Krzysztofa Kieślowskiego. Multimedialna wystawa, spotkania z... więcej

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

14. edycja Letniej Akademii Jazzu przed nami

Sławomir Macias / UMŁ

14. edycja Letniej Akademii Jazzu wystartuje 29 lipca i będzie towarzyszyć wszystkim miłośnikom tego... więcej

Wakacje w mieście

Wakacje w Łodzi: morze kultury, góry rozrywki!

Sławomir Macias / UMŁ

Ponad sześćset wydarzeń kulturalnych – tak wyjątkowo bogaty program wydarzeń kulturalnych i... więcej

Echo Investment

ZENIT na Widzewie – zielone osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie w miejscu betonowego parkingu

Marcin Masłowski / UMŁ

Zielone, ekologiczne osiedle z ogródkami sąsiedzkimi powstanie na łódzkim Widzewie w miejscu, gdzie... więcej

„Opowieści z miasta Łodzi”

Rekordowy pod każdym względem. Fotofestiwal przed weekendem zamknięcia

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rekordowa frekwencja i liczba wystaw oraz najobszerniejszy program w historii. Dobiega końca 20.... więcej

Kontakt