Czwarty mecz Polek

W Atlas Arenie trwa turniej kwalifikacyjny siatkarek do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Z ośmiu występujących w Łodzi drużyn awans wywalczą dwie ekipy. Polki po trzech spotkaniach mają na koncie komplet dziewięciu punktów, a dzisiaj zmierzą się z Tajlandią. Początek meczu o godzinie 17:30.

Po wygranych 3:0 ze Slowenią oraz 3:1 z Koreą biało-czerwone bez straty seta poradziły sobie z Kolumbią. Pierwszy punkt w turnieju straciły natomiast Niemki, które dopiero po tie-breaku poradziły sobie z Koreą. Pełną pulę zgarnęły natomiast prowadzące w tabeli Włoszki (3:1 z Tajlandią) oraz drugie w klasyfikacji zawodniczki USA (3:1 ze Słowenią). Środowe mecze rozpoczęły się od starcia Włoch z Kolumbią (3:0). O 14:30 rozpocznie się mecz USA – Korea, a na 17:30 zaplanowano spotkanie Polek z Tajlandią.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że większość siatkarek grających w naszej reprezentacji doskonale zna smak występów przed łódzką publicznością. Środkowa Kamila Witkowska od roku 2021 broni barw ŁKS Commercecon, a mecze w klubach z Łodzi mają również na koncie: przyjmująca Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź, 2020 – 2023), środkowa Joanna Pacak (ŁKS Commercecon, 2019 - 2022), libero Maria Stenzel (Grot Budowlani Łódź, 2018 – 2021), atakujące Monika Gałkowska (ŁKS Commercecon, 2018 - 2020) i Magdalena Stysiak (Grot Budowlani Łódź, 2019) oraz środkowa Agnieszka Korneluk (Grot Budowlani Łódź, 2017 – 2018).

W ostatnim dzisiejszym meczu Niemcy zmierzą się ze Słowenią (godz. 20:30). Bilety na kwalifikacyjne spotkania są do nabycia za pośrednictwem strony FIVB Road To Paris Volleyball Qualifier 2023 | Sporty drużynowe | bilety na eBilet.pl. Ceny zaczynają się od 49 złotych.

Foto: Marek Młynarczyk

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

Kontakt