Aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży

  • kategoria:
  • NGO

Organizacje pozarządowe pilnie poszukiwane. Te najlepsze poprowadzą profilaktyczne zajęcia dla dzieci i młodzieży z łódzkich szkół.

Wydział Edukacji UMŁ prowadzi dwa konkursy dla organizacji pozarządowych, które w tym roku poprowadzą zajęcia i warsztaty dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne lub kluby sportowe mogą zgłaszać swoje oferty jeszcze tylko do 28 września.

Organizacja pozarządowa, która wygra pierwszy z konkursów, będzie miała za zadanie przygotować program zapobiegający i przeciwdziałający krzywdzeniu dzieci. Cel jest prosty – chodzi o to, by promować pozytywne relacje najmłodszych z rodzicami. Dorośli podczas warsztatów i konsultacji dowiedzą się, jak wspierać swoje pociechy w trudnych sytuacjach i w jaki sposób chronić je przed potencjalnymi zagrożeniami. Z kolei dzieci nauczą się, jak postępować, gdy grozi im coś niedobrego ze strony dorosłych. Organizacja, która wygra ten konkurs, na realizację programu może otrzymać 15 000 złotych.

Aktywizacja społeczna dzieci i młodzieży to podstawowy cel drugiego z konkursów prowadzonych przez Wydział Edukacji UMŁ. Podczas zajęć i warsztatów wzmacniających pozytywne zachowania i reakcje np. w kontaktach z rówieśnikami lub kolegami z klasy wybrana organizacja pozarządowa będzie pracować z młodymi łodzianami, którym grozi wykluczenie społeczne. Wsparciem objęte zostaną też kluby młodzieżowe i inicjatywy społeczne organizowane przez samą młodzież. Na realizację tego programu organizacja pozarządowa może pozyskać w sumie aż 112 000 złotych.

Fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne lub kluby sportowe mogą zgłaszać swoje oferty do 28 września. Zajęcia dla najmłodszych łodzian, ich rodziców i nauczycieli będą prowadzone od października do końca grudnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej:

uml.lodz.pl/decydujemy/wspieramy/ngo/konkursy/ .  

Polecane aktualności

Zasmakuj studiowania w Łodzi – branża Life Science

Marta Grzegorzewska / BOIZ

Maturzyści z klas biologiczno-chemicznych z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim... więcej

Wiceprezydent Łodzi Adam Pustelnik wraz z uczniami i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 70 Bogumiłą Cichacz. fot. P. Wacławiak, UMŁ.

Kokardy od łódzkich dzieci na święto niepodległości!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

1500 biało - czerwonych rozetek wykonały dzieci z łódzkich szkół. 11 listopada trafią do łodzian... więcej

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

Kontakt