Konkurs na biznesplan "Biznes w Łodzi robią młodzi"

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu "Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes" 2017. Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe, które pomogą młodym z pomysłem wystartować w biznesie.

Konkurs skierowany jest do młodych łodzian, którzy nie ukończyli 35. roku życia i mają pomysł na biznes. Inicjatywą projektu jest promocja przedsiębiorczości i zachęcenie studentów do związania swojej przyszłości z Łodzią. - Zapewne okaże się, że z tych małych niewielkich pomysłów powstaną wielkie przedsiębiorstwa i kiedyś z dumą wspomnimy, że ta przygoda, wielkie pieniądze i świetny projekt, ważny dla naszego miasta, narodził się właśnie przy okazji tego niezwykłego konkursu - mówił wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Na zwycięzców czekają trzy nagrody finansowe prezydenta miasta Łodzi o wartości 20 000 zł w dwóch podstawowych kategoriach: technologii informatycznych (ICT) i ogólnej. Miasto przeznaczy także 5 000 zł laureatowi nagrody internautów, który wybrany zostanie przy pomocy głosowania internetowego.

Do głównych partnerów konkursu należą łódzkie uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki oraz firmy: Accenture, Pixel Technology i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, którzy także zapewnili laureatom szereg nagród finansowych o wartości 4-6 tys. zł. - Naszą słabością wciąż jest moment przeskoku z życia akademickiego do biznesu i uczelnie muszą się do tego przystosować, takie jest wyzwanie współczesnego świata - mówił Sławomir Wiak, rektor PŁ, która już po raz kolejny wspiera młodych przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Cieślak zgodził się z rektorem Politechniki Łódzkiej i dodał: - Bardzo istotne jest, by dać młodym ludziom, którzy zdobywają wykształcenie na naszych uczelniach, możliwość przejścia do dynamicznej działalności gospodarczej po zakończeniu studiów. Myślę, że ten program jest taką szansą.

Pozostali sponsorzy przygotowali nagrody rzeczowe, m.in.: wysokiej jakości sprzęt, przestrzeń biurową, różnego rodzaju usługi oraz szkolenia i sesje coachingowe.

Aby wygrać w konkursie należy zgłosić swój pomysł biznesowy w terminie do 31 marca br., następnie opracować i zaprezentować przed Kapitułą Konkursu profesjonalny plan biznesowy oraz nakręcić krótki clip promujący projekt, który będzie stanowił podstawę w plebiscycie na Nagrodę Internautów.

Więcej informacji na stronie projektu

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt