Konkurs na biznesplan "Biznes w Łodzi robią młodzi"

Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu "Młodzi w Łodzi - Mam Pomysł na Biznes" 2017. Do wygrania nagrody rzeczowe i finansowe, które pomogą młodym z pomysłem wystartować w biznesie.

Konkurs skierowany jest do młodych łodzian, którzy nie ukończyli 35. roku życia i mają pomysł na biznes. Inicjatywą projektu jest promocja przedsiębiorczości i zachęcenie studentów do związania swojej przyszłości z Łodzią. - Zapewne okaże się, że z tych małych niewielkich pomysłów powstaną wielkie przedsiębiorstwa i kiedyś z dumą wspomnimy, że ta przygoda, wielkie pieniądze i świetny projekt, ważny dla naszego miasta, narodził się właśnie przy okazji tego niezwykłego konkursu - mówił wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Na zwycięzców czekają trzy nagrody finansowe prezydenta miasta Łodzi o wartości 20 000 zł w dwóch podstawowych kategoriach: technologii informatycznych (ICT) i ogólnej. Miasto przeznaczy także 5 000 zł laureatowi nagrody internautów, który wybrany zostanie przy pomocy głosowania internetowego.

Do głównych partnerów konkursu należą łódzkie uczelnie wyższe: Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki oraz firmy: Accenture, Pixel Technology i Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, którzy także zapewnili laureatom szereg nagród finansowych o wartości 4-6 tys. zł. - Naszą słabością wciąż jest moment przeskoku z życia akademickiego do biznesu i uczelnie muszą się do tego przystosować, takie jest wyzwanie współczesnego świata - mówił Sławomir Wiak, rektor PŁ, która już po raz kolejny wspiera młodych przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Przedstawiciel Uniwersytetu Łódzkiego Tomasz Cieślak zgodził się z rektorem Politechniki Łódzkiej i dodał: - Bardzo istotne jest, by dać młodym ludziom, którzy zdobywają wykształcenie na naszych uczelniach, możliwość przejścia do dynamicznej działalności gospodarczej po zakończeniu studiów. Myślę, że ten program jest taką szansą.

Pozostali sponsorzy przygotowali nagrody rzeczowe, m.in.: wysokiej jakości sprzęt, przestrzeń biurową, różnego rodzaju usługi oraz szkolenia i sesje coachingowe.

Aby wygrać w konkursie należy zgłosić swój pomysł biznesowy w terminie do 31 marca br., następnie opracować i zaprezentować przed Kapitułą Konkursu profesjonalny plan biznesowy oraz nakręcić krótki clip promujący projekt, który będzie stanowił podstawę w plebiscycie na Nagrodę Internautów.

Więcej informacji na stronie projektu

Polecane aktualności

Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów na łódzkim osiedlu -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Nowe stawki za odbiór odpadów

Jolanta Baranowska / BRP

Rada Miejska w Łodzi przyjęła nowe stawki i nowe metody naliczania opłat, które mają ograniczyć... więcej

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po modernizacji

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie zmieniła oblicze. Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej... więcej

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zgłoś dziurę – załatamy ją

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania.... więcej

Raport Polska pod mikroskopem -  mat. prasowe

Łódź na 1 miejscu w rankingu czystości

informacja prasowa

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

W hołdzie ofiarom Holokaustu. Program tegorocznej edycji Dni Pamięci

Anna Janocha / Oddział Dziedzictwa Łodzi UMŁ

Złożenie kwiatów na Stacji Radegast, recital pieśni żydowskich, projekcje filmowe, wystawy, wykłady... więcej

Kontakt