700 maseczek od 2 firm odzieżowych. Dziękujemy!

Maseczki to wciąż towar pierwszej potrzeby. Wiedzą o tym doskonale łódzcy i pabianiccy przedsiębiorcy. A właściwie - przedsiębiorczynie. Pani Małgosia, właścicielka firmy odzieżowej MA&MI z Łodzi, już kilka tygodni temu przerzuciła się z szycia eleganckich kreacji i ślubnych sukni na maseczki.

I właśnie 100 takich autorskich „mini” na dolną część twarzy przekazała kampanii Rodzina Jest dla Dzieci. A znała nas dzięki znajomości z fundacją Swim For a Dream, która od kilku lat organizuje akcję Bombkowe Dziki dla dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych. Pani Małgosia co roku uczestniczy w tej akcji. A tym razem postanowiła pomóc, przekazując maseczki. Namówiła do tego również projektantkę, z którą współpracuje. Za jej namową pani Angelika przekazała porcję 100 jednorazowych maseczek.

Swoimi wyrobami podzieliła się także pani Kasia, szefowa firmy Kasia Rojek z Pabianic, która na co dzień zajmuje się szyciem odzieży, a obecnie stała się specjalistką w produkcji fartuchów medycznych i maseczek. Od niej dostaliśmy aż 500 maseczek.

Część z nich już została przekazana do domów dziecka, a pozostałe będą używane - zgodnie z zaleceniami sanepidu - na prowadzonych przez nas szkoleniach dla kandydatów na rodziny zastępcze oraz podczas spotkań dzieci wychowujących się w rodzinach zastępczych ze swoimi krewnymi.
Dziękujemy wszystkim trzem paniom za podarowanie łącznie aż 700 maseczek! Trzymamy kciuki za Wasze firmy. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziecie mogły znów szyć piękne suknie.

Zdj. nr 1 i 2 - pani Małgosia i pani Angelika oraz ich maseczki (można je kupować także detalicznie). Zdj. nr 3 - logo firmy pani Kasi.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt