Nowa siatka połączeń MPK. Sprawdź, jak podróżować po Śródmieściu

Na początku kwietnia zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej w Łodzi. Nowy układ ma zapewnić szybszą, bardziej punktualną i wygodniejszą podróż po mieście. Jedną z najważniejszych zmian w Śródmieściu będzie to, że autobusy i tramwaje podjadą pod przystanki co kilka minut.

W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej -  fot. UMŁ
W kwietniu zmieni się siatka połączeń komunikacji miejskiej , fot. UMŁ

Tramwaje i autobusy pojadą ze stałą częstotliwością, czyli co 12 minut w godzinach szczytu. Łodzianie bez sprawdzania rozkładu jazdy mają mieć pewność przyjazdu tramwaju czy autobusu. - Trzonem komunikacji w śródmieściu są tramwaje, dlatego w godzinach szczytu na takich ulicach jak al. Kościuszki czy Piotrkowska będą się one pojawiały nawet co dwie minuty, na trasie WZ co trzy minuty, Zielonej, Narutowicza, środkowym odcinku Gdańskiej również co trzy minuty, podobnie jak na Pomorskiej i placu Wolności. Co cztery, sześć minut będą kursowały po ulicach Żeromskiego, al. Politechniki, ul. Pomorskiej, Kilińskiego i Kopcińskiego. Podobnie będą obsługiwane ciągi poprzeczne do Piotrkowskiej - tłumaczy Tomasz Bużałek z Biura Strategii UMŁ.

Zanim zmiany zostaną wprowadzone w życie mieszkańcy będą o nich szczegółowo informowani. - 15 marca ruszamy z kampanią informacyjną. Powołujemy sztab ludzi, którzy będą obserwować zachodzące zmiany i dostosowywać je do oczekiwań pasażerów. Będą też wolontariusze, którzy na przystankach będą rozmawiać z mieszkańcami o zmianach wdrażanych w mieście. Będziemy się starali reagować na bieżąco - zapewnił wiceprezydent Wojciech Rosicki, dodając, że każda zmiana, zwłaszcza na początku okresu wdrożenia, rodzi problemy. Dlatego po pół roku działania nowego systemu komunikacyjnego w Łodzi przewidziano korekty.

Najważniejszymi punktami w systemie komunikacji śródmieścia Łodzi będą oczywiście przystanek Piotrkowska Centrum przy "Centralu" i dworzec Łódź Fabryczna. Na dworzec będzie można bezpośrednio dojechać z siedmiu osiedli. Tu będzie kończyć swoje trasy siedem linii autobusowych i przejeżdżać kilka tramwajowych. Co ważne, z Fabrycznego będzie można bezpośrednio dotrzeć na lotnisko. Wygodne dojazdy niskopodłogowymi pojazdami będą też możliwe do szpitali.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt