Nowe Centrum Łodzi z Nową Fabryczną

Prawie gotowy jest budynek Nowa Fabryczna, czyli pierwszy biurowiec w Nowym Centrum Łodzi, który będzie oddany do użytku w lipcu 2017 roku. To pierwsza komercyjna inwestycja na tym terenie, tuż obok dworca Fabrycznego i EC1.

Budowa biurowca Nowa Fabryczna -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ
Budowa biurowca Nowa Fabryczna , fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Nowa Fabryczna powstaje przy skrzyżowaniu ulic Knychalskiego i Składowej. Obiekt składa się z siedmiu kondygnacji naziemnych oraz dwóch podziemnych, z 210 miejscami parkingowymi. Zaoferuje najemcom ok. 21 500 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej. - Nowe Centrum Łodzi to już nie tylko wizja, to jest fakt. Co istotne, inwestuje tu również sektor prywatny - mówi Hanna Zdanowska, dodając, że projekt Nowego Centrum Łodzi powiedzie się i będzie miał swój dalszy ciąg, gdy takie realizacje, jak ta powiodą się i szybko zostaną wynajęte. - Powstanie nowa, atrakcyjna przestrzeń w mieście, ale też miejsca pracy, a do miejskiej kasy wpłyną podatki - tłumaczy prezydent Łodzi.

W biurowcu Nowa Fabryczna powstanie ok. 2 tys. miejsc pracy. Pierwsi najemcy wprowadzą się tam latem. - Cieszę się, że jesteśmy pierwszym najemcą, bo fajnie być pionierem. To ważna część naszej strategii, by być innowacyjnym i być na początku różnych zdarzeń. Dwanaście lat temu byliśmy pierwsi w Łodzi spośród inwestorów zagranicznych w branży IT, dziś chcemy być pierwsi w NCŁ, bo to duża zmiana dla miasta - mówił Marcin Siech, dyrektor zarządzający Cybercom, firmy, która zatrudnia w Łodzi 200 pracowników.

Co ważne, inwestycja obok dworca to budynek z przestrzenią publiczną, z której będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy miasta. Znajdzie się tam m.in. przestronne, zielone patio z kaskadą schodów, nowoczesna infrastruktura rowerowa, w tym stacje rowerów miejskich, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Technologie zastosowane w budynku pozwolą znacząco zmniejszyć zużycie energii oraz wody.

Nowa Fabryczna to już drugi obiekt biurowy Skanska Property Poland realizowany w Łodzi. Premierowy Green Horizon powstał w okolicy Ronda Solidarności. Sukces tej inwestycji sprawił, że firma zdecydowała o realizacji kolejnego projektu, dlatego kupiła także działkę pod budowę Bramy Miasta, czyli flagowej inwestycji w Nowym Centrum Łodzi. - Skanska uwierzyła w Łódź. W trudnych czasach dla rynku nieruchomości w 2006-2007 roku, zainwestowaliśmy w Green Horizon i ten budynek okazał się wielkim sukcesem. Kolejne inwestycje będą jeszcze większym sukcesem dla naszej firmy i wierzę, że dla miasta także - przekonuje Łukasz Kaleciński z firmy Skanska.

Wraz z dobiegającą końca budową biurowca, rozpoczyna się kolejny etap prac na ulicach Knychalskiego i Składowej. Zostaną one całkowicie przebudowane i staną się bardziej przyjazne mieszkańcom.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

 -  fot. UMŁ

Nowy Punkt Pracy Socjalnej oraz dwa Domy Dziennego Pobytu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Mieszkańcy części dawnych dwóch dzielnic - Polesia oraz Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa... więcej

Główny zbiornik - Orientarium; fot. Paweł Kowski

Napełniamy główny zbiornik w Orientarium

ZOO Łódź

To nie przelewki! Zaczęliśmy napełniać główny zbiornik wodny w Orientarium, do którego już niebawem... więcej

VII Łódzkie Senioralia – online i w plenerze

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Już 15 maja wystartuje kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów... więcej

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Mieszkańcy domów pomocy społecznej będą mogli korzystać z wyjść poza teren placówki oraz spotykać się z bliskimi

Jolanta Baranowska / UMŁ

Przygotowane zostały wytyczne, na podstawie których mieszkańcy łódzkich domów pomocy społecznej będą... więcej

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

Na wiosnę zakwitły łódzkie ogrody

M. Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Jak wygląda zabytkowy ogród pałacu Izraela Poznańskiego po odnowie i kiedy będziemy mogli odwiedzić... więcej

Kontakt