Sprawdź, jak pojedzie twój autobus i gdzie możesz się przesiąść

Informacji o nowych trasach tramwajów i autobusów szukaj w skrzynce pocztowej, internecie lub u wolontariuszy. W połowie marca rusza największa kampania informacyjna dla pasażerów w historii miasta.

Wydrukowanych zostało milion ulotek, gazetek i mapek informujących o zmianach w komunikacji miejskiej, które nastąpią od 2 kwietnia. Na najważniejszych przystankach pojawią się też setki wolontariuszy, którzy w tzw. mobilnych punktach informacyjnych na bieżąco będą wyjaśniać wątpliwości i odpowiadać na pytania. Schemat tramwajowo-autobusowy będzie zawieszony na wszystkich wiatach w mieście. Przeszkoleni zostaną także motorniczowie, kierowcy oraz kontrolerzy biletów. W połowie marca wystartuje kampania informacyjna „Łódź łączy”.

- Każdy mieszkaniec do swojej skrzynki pocztowej dostanie gazetkę, z jasną i czytelną informację o nowym systemie komunikacji miejskiej oraz harmonijkową mapkę ze schematem linii tramwajowych i autobusowych – informuje dyrektor Departamentu Prezydenta w UMŁ Tomasz Piotrowski.

Materiały zostały przygotowane tak, aby łodzianie z każdej dzielnicy otrzymali oprofilowane informacje dotyczące obszaru, w którym mieszkają. Specjalna gazetka powstała zatem dla Bałut, Górnej, Śródmieścia, Polesia czy Widzewa. - Chodzi o to, żeby wiadomość była konkretna i osadzona w terenie. Będą też plakaty na przystankach, by tych informacji było jak najwięcej, żeby mieszkańcy nie czuli się osamotnieni, bo mamy świadomość, że pierwsze dni funkcjonowania nowego systemu będą trudne. Mamy też nadzieję, że na najbliższej sesji radni zgodzą się na trzy dni darmowych przejazdów, by zachęcić łodzian do korzystania z komunikacji miejskiej – tłumaczy Tomasz Piotrowski, dodając, że zaplanowano również zniżki na migawki dla dzieci i seniorów, ale ta zmiana ma wejść w życie od września.

Kampania „Łódź łączy” startuje w połowie marca i potrwa do końca kwietnia. Informacja trafi do łodzian jeszcze przed reorganizacją tras tramwajów i autobusów. Miasto powoła komitet monitorujący wdrożenie systemu, przewidziano też korekty połączeń. – Po pierwszym okresie funkcjonowania podsumujemy działanie systemu i zebrane opinie mieszkańców. Postaramy się uwzględnić te uwagi, które będą logiczne i rozsądne – mówi Tomasz Piotrowski. 

Co ważne, po raz pierwszy przygotowano dla łodzian jeden schemat tras tramwajowych i autobusowych, który będzie widoczny na wszystkich przystankach w mieście. Wcześniej oddzielnie były pokazywane schematy tramwaju i autobusu. Nowa i czytelna informacja pojawi się na wszystkich przystankach w mieście, również na starych blaszanych wiatach.

Więcej informacji w dziale Transport i Komunikacja >>>

Powiązane linki

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt