Dla kogo stypendium?
O stypendia mogą wnioskować osoby będące laureatami bądź finalistami ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych i tematycznych, które planują rozpoczęcie w październiku 2022 r. studiów na łódzkich uczelniach. Nabór wniosków do programu stypendialnego potrwa do 20 września 2022 r.
Gdzie złożyć wniosek o stypendium?
Elektroniczny wniosek stypendialny wraz z wykazem olimpiad uprawniających do wzięcia udziału w programie stypendialnym dostępny jest na stronie internetowej programu Młodzi w Łodzi.
Wypełniony wniosek należy także wydrukować oraz dostarczyć wraz z wymaganymi załącznikami do Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej, przy al. Politechniki 32, w nieprzekraczalnym terminie do 20 września 2022 r.
Wyboru stypendystów dokonuje Komisja Stypendialna, powołana przez Prezydenta Miasta Łodzi, składająca się z przedstawicieli Miasta oraz łódzkich uczelni publicznych zasiadających w Radzie ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi.
W dotychczasowych edycjach stypendystami Prezydenta Miasta Łodzi zostało niemal 250 studentów, a na stypendia przeznaczono łącznie ponad 3,5 mln złotych.
Jaka jest wysokość stypendium?
Podobnie jak w latach ubiegłych wysokość stypendium uzależniona jest od osiągnieć stypendysty. W ostatniej edycji kwoty, które są wypłacane przez 9 miesięcy, wynosiły – 1500, 1350 oraz 1200 zł/mc.
Lista laureatów wraz z przyznanymi kwotami stypendiów zostanie opublikowana na stronie internetowej programu Młodzi w Łodzi w październiku 2022 r.
Wsparcie dla studentów
Stypendia Prezydenta Miasta Łodzi to nie jedyne wsparcie, na jakie mogą liczyć młodzi ludzie. W ofercie programu Młodzi w Łodzi można znaleźć również stypendia fundowane przez pracodawców. Aktualnie trwa nabór partnerów do XV edycji programu stypendialnego Młodzi w Łodzi. Zaangażowanie firm i instytucji może przyjąć formę stypendium finansowego, opłacenia miejsca w domu studenckim bądź finansowania kursu językowego lub innego kursu podnoszącego kompetencje dla grupy studentów.
Zasady i warunki przyznawania stypendiów, finansowania akademików oraz kursów określają regulaminy ustanawiane przez poszczególnych fundatorów w porozumieniu z organizatorem programu. Fundator może określić dokładne warunki, jakie musi spełniać przyszły stypendysta, w zakresie posiadanej wiedzy, umiejętności i doświadczenia. Stypendysta może stać się dla firmy fundatora cennym praktykantem, stażystą czy w dalszej perspektywie pracownikiem. Promocję programów stypendialnych, jak i samych fundatorów, rekrutację oraz wstępną selekcją aplikacji zapewniają organizatorzy programu Młodzi w Łodzi.
Nabór Partnerów potrwa do końca sierpnia.
Dodatkowych informacji udziela Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Łodzi: program stypendialny Prezydenta Miasta Łodzi tel. 42 638 44 64; program stypendialny Młodzi w Łodzi tel. 42 638 59 28 lub pod adresem mailowym: mlodziwlodzi@mlodziwlodzi.pl.