Ambasador Kolumbii z wizytą na inaugurację Mistrzostw Świata FIFA U-20

23 maja 2019, w dniu rozpoczęcia Mistrzostw Świata FIFA U-20, gościł w Łodzi J.E. Javier Dario Higuera Angel.

Pan Ambasador odwiedził Łódź po raz pierwszy. Okazją do odwiedzin Łodzi był mecz inaugurujący Mistrzostwa Świata w piłce nożnej U-20, rozgrywany pomiędzy Polską a Kolumbią na stadionie Widzewa. Polska ma zaszczyt organizować 22. turniej Mistrzostw Świata FIFA U-20. Impreza rozpoczęła się 23 maja, a zakończy 15 czerwca 2019 r. Po raz pierwszy turniej pod egidą FIFA odbywa się w naszym kraju.

Na wstępie wizyty Pan Ambasador zaproponował pomoc w zacieśnieniu kontaktów między Polską a Kolumbią. Spośród polskich miast, najaktywniejszą współpracę prowadzą obecnie Poznań, Gdańsk i Toruń. Jego Ekscelencja zadeklarował pośrednictwo w ożywieniu kontaktów Łodzi z miastami kolumbijskimi.

Jego Ekscelencja podkreślił, że Kolumbia jest obecnie w fazie bardzo dynamicznych inwestycji i przekształceń, które są możliwe dzięki zakończeniu wewnętrznego konfliktu zbrojnego. Bardzo istotnym elementem tych zmian jest zniwelowanie zapóźnień cywilizacyjnych na obszarach wiejskich kraju. Jednym z priorytetów  jest zapewnienie młodzieży odpowiedniego wykształcenia i wychowania. Doskonałym środkiem wychowawczym jest sport.

Pani Prezydent Hanna Zdanowska podkreśliła również, że Miasto Łódź przez ostatnie lata zainwestowało wiele milionów złotych w rozbudowę infrastruktury sportowej. Zbudowano nowe stadiony piłkarskie oraz nowoczesne hale sportowe i baseny. Dzięki temu możliwe jest przyciąganie do Łodzi imprez o światowej randze, takich jak obecne Mistrzostwa Świata U-20, czy też Mistrzostwa Europy w Siatkówce Kobiet.

W trakcie rozmów dyskutowano także o możliwościach zacieśnienia współpracy gospodarczej, wzmocnienia powiązań i zwiększenia wzajemnej wiedzy o rynkach. Kolumbia może stanowić dla polskich przedsiębiorstw przyczółek do zdobycia rynku południowoamerykańskiego. 

Polecane aktualności

Kilińskiego 28

Łódź rewitalizacja. Wkrótce rozpoczną się prace w zabytkowej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 28

Małgorzata Loeffler / ZIM

Powstaną w niej mieszkania komunalne i lokale. Nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw,... więcej

EC1

Miasta z głową

Grzegorz Gawlik / UMŁ

I Międzynarodowy Kongres Regeneracja Miast Przemysłowych już za tydzień w Łodzi! Jaki jest cel... więcej

17. MTT

17. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi

Dziś rozpoczyna się nabór prac do 17. edycji Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Centralnym Muzeum... więcej

Mediateka

Łódź buduje Mediatekę

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ogród różany, szklane atrium, galeria, rodzinna kawiarnia i multimedialne sale, czyli jak powstaje... więcej

Od soboty ponownie przejedziemy ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończenie prac przy ciepłociągu, pozwoli ponownie przywrócić ruch w jednym kierunku po... więcej

Kontakt