Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego

16-letnia Zosia z Seattle kolejny raz zachęcała łódzkie przedszkolaki do nauki języka angielskiego. Tym razem, na spotkaniu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 102, z przedszkolakami, oprócz Zosi, spotkał się wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski.

Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zosia Kierner jako kilkuletnie dziecko wyjechała z rodzicami do USA. Podczas spotkania w Przedszkolu Miejskim nr 102, zachęcała kolejną grupę przedszkolaków do nauki języka angielskiego. Opowiadała jak zupełnie nie znając języka angielskiego musiała sobie radzić w nowym środowisku i jak bardzo w szybkiej nauce języka pomogło jej czytanie książek po angielsku. Aby bardziej zmotywować przedszkolaki do nauki obcych języków, Zosia zaprosiła na spotkanie reprezentującego prezydent Łodzi wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego.

- Angielski stał się językiem uniwersalnym, w którym można porozumieć się niemal na całym świecie. Ja od najmłodszych lat uczyłem się tego języka, by móc poznawać świat i ludzi. Dziś znajomość angielskiego bardzo mi się przydaje w mojej pracy i załatwianiu różnych spraw dla Łodzi - powiedział przedszkolakom wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Zosia, już od wielu lat, wśród swoich rówieśników w Stanach zbiera książki w języku angielskim, przywozi je do Polski i przekazuje je dzieciom w przedszkolach, żeby łatwiej uczyło im się angielskiego.

- Gdy wyjechałam zagranicę, byłam taka mała jak wy. Zupełnie nie znałam języka angielskiego. Nie wiedziałam jak się z kimś przywitać, ani zapytać jak ma na imię. Dlatego zbieram książki, bo one bardzo mi pomogły. Zanim nauczyłam się czytać, robili to dla mnie rodzice i pani w przedszkolu, potem ja sama też dużo czytałam, żeby szybko nauczy się angielskiego - powiedziała Zosia Kierner.

Na zakończenie Zosia wraz z wiceprezydentem przeczytała dzieciom opowiadanie o żółwiu Franklinie, który uczył się jeździć na rowerze. Zosia czytała je po angielsku, a Krzysztof Piątkowski po polsku. Maluchy z przedszkola dostały angielskie książki, a pozostałe publikacje trafiły do przedszkolnej biblioteczki. W sumie do przedszkola przy ul. Kołowej 31 trafiło kilkaset książek. Przedszkolaki, które uczą się języka angielskiego przygotowały dla gości wyliczankę w tym języku.

Zosia Kierner prowadzi fundację Girls Future Ready, której celem jest pomoc dziewczynom w Polsce przygotować się do globalnych wyzwań. Jednym z nich jest świetna znajomość języka angielskiego. - Moim marzeniem jest widzieć więcej Polek osiągających międzynarodowe sukcesy. W dziewczynach jest ogromny potencjał, muszą tylko uwierzyć, że wszystko jest możliwe - przekonuje Zosia.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w dniach 6-8 grudnia 2019 r. -  fot. mat. MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O

Bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w dniach 6-8 grudnia 2019 r.

informacja prasowa MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

W związku z Uchwałą Nr XVI/680/19 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 20 listopada 2019 r. od godziny... więcej

Łódź rewitalizuje. Tajemnice kamienicy przy ulicy Gdańskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zdobione polichromie, sztukaterie oraz motywy roślinne na podłogach czyli odkrycia, które pojawiły... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wspólnie pomysłodawcą, niewidomym Janem Szusterem zaprezentowali działanie systemu powiadamiającego osoby niewidome czy słabo widzące, o lokalizacji w przestrzeni miejskiej. -  fot. Sebastian Glapiński

Piotrkowska przyjazna dla osób niewidomych

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Od kilku lat trwa w Łodzi proces przełamywania różnego typu barier dla osób niepełnosprawnych.... więcej

Kontrole łódzkich pieców. Straż Miejska kontroluje, czym łodzianie palą w piecach.

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Od początku października łódzcy strażnicy miejscy z Ekopatrolu przeprowadzili 551 kontroli,... więcej

Mikołaj przyjedzie do Łodzi tramwajem -  fot. mat. MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O

Mikołaj przyjedzie do Łodzi tramwajem

informacja prasowa MPK-ŁÓDŹ SP. Z O.O.

Dziś o godz. 14.30 na ul. Narutowicza między ul. Kilińskiego a P.O.W zaprezentują się cztery... więcej

Kontakt