Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego

16-letnia Zosia z Seattle kolejny raz zachęcała łódzkie przedszkolaki do nauki języka angielskiego. Tym razem, na spotkaniu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 102, z przedszkolakami, oprócz Zosi, spotkał się wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski.

Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zosia Kierner jako kilkuletnie dziecko wyjechała z rodzicami do USA. Podczas spotkania w Przedszkolu Miejskim nr 102, zachęcała kolejną grupę przedszkolaków do nauki języka angielskiego. Opowiadała jak zupełnie nie znając języka angielskiego musiała sobie radzić w nowym środowisku i jak bardzo w szybkiej nauce języka pomogło jej czytanie książek po angielsku. Aby bardziej zmotywować przedszkolaki do nauki obcych języków, Zosia zaprosiła na spotkanie reprezentującego prezydent Łodzi wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego.

- Angielski stał się językiem uniwersalnym, w którym można porozumieć się niemal na całym świecie. Ja od najmłodszych lat uczyłem się tego języka, by móc poznawać świat i ludzi. Dziś znajomość angielskiego bardzo mi się przydaje w mojej pracy i załatwianiu różnych spraw dla Łodzi - powiedział przedszkolakom wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Zosia, już od wielu lat, wśród swoich rówieśników w Stanach zbiera książki w języku angielskim, przywozi je do Polski i przekazuje je dzieciom w przedszkolach, żeby łatwiej uczyło im się angielskiego.

- Gdy wyjechałam zagranicę, byłam taka mała jak wy. Zupełnie nie znałam języka angielskiego. Nie wiedziałam jak się z kimś przywitać, ani zapytać jak ma na imię. Dlatego zbieram książki, bo one bardzo mi pomogły. Zanim nauczyłam się czytać, robili to dla mnie rodzice i pani w przedszkolu, potem ja sama też dużo czytałam, żeby szybko nauczy się angielskiego - powiedziała Zosia Kierner.

Na zakończenie Zosia wraz z wiceprezydentem przeczytała dzieciom opowiadanie o żółwiu Franklinie, który uczył się jeździć na rowerze. Zosia czytała je po angielsku, a Krzysztof Piątkowski po polsku. Maluchy z przedszkola dostały angielskie książki, a pozostałe publikacje trafiły do przedszkolnej biblioteczki. W sumie do przedszkola przy ul. Kołowej 31 trafiło kilkaset książek. Przedszkolaki, które uczą się języka angielskiego przygotowały dla gości wyliczankę w tym języku.

Zosia Kierner prowadzi fundację Girls Future Ready, której celem jest pomoc dziewczynom w Polsce przygotować się do globalnych wyzwań. Jednym z nich jest świetna znajomość języka angielskiego. - Moim marzeniem jest widzieć więcej Polek osiągających międzynarodowe sukcesy. W dziewczynach jest ogromny potencjał, muszą tylko uwierzyć, że wszystko jest możliwe - przekonuje Zosia.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Kamienica przy ul. Wschodniej 42 w remoncie -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje na Wschodniej. Odsłaniamy elewację kamienicy, w której powstają mieszkania i biblioteka

Małgorzata Loeffler / ZIM

Kończymy generalny remont kamienicy przy ul. Wschodniej 42. Jesienią miasto odda do użytkowania 10... więcej

Ulica Mielczarskiego po przebudowie (wizualizacja)

Łódź buduje woonerf na ul. Mielczarskiego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Strefa spokojnego ruchu, kameralne place z zielenią, szpaler drzew, ławki i udogodnienia dla osób z... więcej

Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu... więcej

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewidomymi… -  fot. licencja CC0

Witaj szkoło, czyli równanie z wieloma niewiadomymi…

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Zbliża się początek nowego roku szkolnego, ale wciąż brakuje rozporządzeń prawnych rządu, co do... więcej

Remontowane wnętrze Przedszkola Miejskiego nr 37 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

30 miejskich przedszkoli jest remontowanych w czasie wakacji

Grzegorz Gawlik / BRP

4 placówki tj. przedszkola nr: 4, 142, 152 i 165 będą termomodernizowane w ramach dużego unijnego... więcej

Kontakt