Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego

16-letnia Zosia z Seattle kolejny raz zachęcała łódzkie przedszkolaki do nauki języka angielskiego. Tym razem, na spotkaniu z dziećmi w Przedszkolu Miejskim nr 102, z przedszkolakami, oprócz Zosi, spotkał się wiceprezydent Łodzi, Krzysztof Piątkowski.

Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego -  fot. Stefan Brajter / UMŁ
Amerykanka zachęca łódzkie dzieci do nauki języka angielskiego , fot. Stefan Brajter / UMŁ

Zosia Kierner jako kilkuletnie dziecko wyjechała z rodzicami do USA. Podczas spotkania w Przedszkolu Miejskim nr 102, zachęcała kolejną grupę przedszkolaków do nauki języka angielskiego. Opowiadała jak zupełnie nie znając języka angielskiego musiała sobie radzić w nowym środowisku i jak bardzo w szybkiej nauce języka pomogło jej czytanie książek po angielsku. Aby bardziej zmotywować przedszkolaki do nauki obcych języków, Zosia zaprosiła na spotkanie reprezentującego prezydent Łodzi wiceprezydenta Krzysztofa Piątkowskiego.

- Angielski stał się językiem uniwersalnym, w którym można porozumieć się niemal na całym świecie. Ja od najmłodszych lat uczyłem się tego języka, by móc poznawać świat i ludzi. Dziś znajomość angielskiego bardzo mi się przydaje w mojej pracy i załatwianiu różnych spraw dla Łodzi - powiedział przedszkolakom wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.

Zosia, już od wielu lat, wśród swoich rówieśników w Stanach zbiera książki w języku angielskim, przywozi je do Polski i przekazuje je dzieciom w przedszkolach, żeby łatwiej uczyło im się angielskiego.

- Gdy wyjechałam zagranicę, byłam taka mała jak wy. Zupełnie nie znałam języka angielskiego. Nie wiedziałam jak się z kimś przywitać, ani zapytać jak ma na imię. Dlatego zbieram książki, bo one bardzo mi pomogły. Zanim nauczyłam się czytać, robili to dla mnie rodzice i pani w przedszkolu, potem ja sama też dużo czytałam, żeby szybko nauczy się angielskiego - powiedziała Zosia Kierner.

Na zakończenie Zosia wraz z wiceprezydentem przeczytała dzieciom opowiadanie o żółwiu Franklinie, który uczył się jeździć na rowerze. Zosia czytała je po angielsku, a Krzysztof Piątkowski po polsku. Maluchy z przedszkola dostały angielskie książki, a pozostałe publikacje trafiły do przedszkolnej biblioteczki. W sumie do przedszkola przy ul. Kołowej 31 trafiło kilkaset książek. Przedszkolaki, które uczą się języka angielskiego przygotowały dla gości wyliczankę w tym języku.

Zosia Kierner prowadzi fundację Girls Future Ready, której celem jest pomoc dziewczynom w Polsce przygotować się do globalnych wyzwań. Jednym z nich jest świetna znajomość języka angielskiego. - Moim marzeniem jest widzieć więcej Polek osiągających międzynarodowe sukcesy. W dziewczynach jest ogromny potencjał, muszą tylko uwierzyć, że wszystko jest możliwe - przekonuje Zosia.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Odnaleziony po latach 100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do muzeum -  mat. prasowe

100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do Centralnego Muzeum Włókiennictwa

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Z początkiem roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił prawdziwy klejnot. Oryginalny,... więcej

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach

Monika Pawlak / BRP

Ponad 30 maturzystów, którzy w maju nie zdali egzaminu skorzystało z miejskich, bezpłatnych... więcej

Łódź pamięta. Obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto czyli 8 dni spotkań, koncertów, spektakli, wystaw, spacerów -  mat. UMŁ

Obchody 75. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto, czyli 8 dni spotkań, koncertów, spektakli, wystaw, spacerów

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Główne uroczystości rozpoczną się 29 sierpnia 2019 r. o godz. 11:00 na cmentarzu żydowskim w Łodzi i... więcej

Piotr Bors, dyrektor Biura Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Zapraszamy na Łódzkie Regionalne Targi Pracy 2019

Informacja prasowa

Urząd Miasta Łodzi we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy i Miejską Areną Kultury i Sportu już po... więcej

Łódź Rewitalizuje. Nowy dach na przyszłym budynku biblioteki -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Rewitalizuje. Nowy dach na przyszłym budynku biblioteki

Informacja prasowa

Wysoki dźwig pojawił się na ul. Gdańskiej. W ciągu 4 dni wymieniony zostanie więźba dachowa budynku. więcej

Kontakt