Animal Patrol wysunął się na prowadzenie! Jeszcze trzy dni głosowania w Budżecie Obywatelskim

Uchylamy rąbka tajemnicy: spośród ponadosiedlowych projektów, które w tym roku zostały poddane pod głosowanie, pierwsze miejsce zajmuje projekt "Animal Patrol - doposażenie w sprzęt i narzędzia niezbędne do ratowania zwierząt". Ale nic nie jest jeszcze przesądzone. Ostatnie trzy dni głosowania to zawsze był największy ruch na internetowej platformie do głosowania.

mat. SM w Łodzi
Animal Patrol wysunął się na prowadzenie! Jeszcze trzy dni głosowania w Budżecie Obywatelskim

Głosować można do niedzieli, 7 października włącznie, czyli do godz. 24.00. Zachęcamy, żeby jednak nie zostawiać głosowania na ostatni moment. Aplikacja do głosowania jest dostępna pod adresem: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/ i jest bardzo intuicyjnym narzędziem, które prowadzi głosującego po całym procesie. Głosujemy dwukrotnie - raz na zadania ponadosiedlowe, drugi raz na zadania osiedlowe. Za każdym razem możemy wybrać do 5 projektów. System pozwala zawężenie całej puli projektów do jednej z kilku kategorii, np. do kategorii "projekty rowerowe".  

By zagłosować elektronicznie potrzebny jest tylko telefon komórkowy. Na podany w formularzu numer otrzymujemy SMS z kodem, który po wpisaniu w system finalizuje całe głosowanie. 

Do głosowania najlepiej zachęcają już te projekty, które są zrealizowane, albo są w trakcie realizacji. Wszystkich projektów, które zdobyły uznanie łodzian w poprzednich pięciu edycjach Budżetu Obywatelskiego jest 709 za łączną kwotę 190 mln zł. 

W tym między innymi przystań wodna, która właśnie jest budowana na Młynku. Inwestycja będzie kosztowała około 1,3 mln zł i będzie to najnowocześniejszy obiekt łódzkiego MOSIRu, który zostanie zasilony w energię dzięki ogniwom fotowoltaicznym. Po raz pierwszy po wielu latach będzie można na stawie na Młynku pływać na rowerach wodnych oraz kanu. Pływający pomost jest już gotowy, trwają jeszcze prace wykończeniowe budynku. Sprzęt do pływania przyjedzie do Łodzi jako ostatni. Z nowej przystani będzie można korzystać w pełni od nowego sezonu wiosna/lato, zatem… byle do wiosny.

Polecane aktualności

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Kontakt