Apel do klubów sportowych o zawieszenie zajęć

Urząd Miasta Łodzi zaleca, by wszystkie kluby sportowe prowadzące działalność na obiektach dzierżawionych od Miasta zawiesiły prowadzenie wszelkich zajęć i treningów. Podjęcie takiej decyzji będzie kolejnym krokiem ograniczającym możliwość rozprzestrzeniania koronawirusa wśród mieszkańców Łodzi.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa COVID-19 Urząd Miasta Łodzi zaleca, by wszystkie kluby sportowe prowadzące działalność na obiektach dzierżawionych od Miasta zawiesiły prowadzenie wszelkich zajęć i treningów. Podjęcie takiej decyzji będzie kolejnym krokiem ograniczającym możliwość rozprzestrzeniania koronawirusa wśród mieszkańców Łodzi.

Przypominamy, że we wtorek Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska podjęła decyzję o natychmiastowym zamknięciu miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych, m.in. pływalni (w tym Aquaparku Fala), lodowisk i hal zarządzanych przez MOSiR. W najbliższym czasie nie będą się również odbywały zajęcia w szkołach i na wyższych uczelniach. Jednocześnie wiele związków sportowych zdecydowało się już odwołać lub zawiesić rozgrywki seniorskie i młodzieżowe.

Jesteśmy przekonani, że wszystkie kluby sportowe działające na terenie Łodzi ze zrozumieniem przyjęły dotychczasowe decyzje i same również aktywnie włączą się do działań, których celem jest troska o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta. Jednym z takich działań powinno być zawieszenie prowadzenia zajęć do momentu, w którym zagrożenie epidemiologiczne koronawirusem zostanie zażegnane.

Polecane aktualności

Wsparcie dla mikroprzedsiębiorców z Łodzi

Monika Pawlak

Jednorazowe pożyczki z Funduszu Pracy do 5 tys. zł z przeznaczeniem na koszty bieżącej działalności... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki składający się z najbliższych współpracowników i ekspertów. -  fot. Witold Ancerowicz

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska powołała zespół ekspercki

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska poinformowała, w czwartek 2 kwietnia, o powstaniu zespołu... więcej

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w kamienicach przy ulicy Tuwima 33 i 35 -  fot. Sebastian Glapiński

Łódź Rewitalizuje: kończymy prace w kamienicach przy Tuwima 33 i 35

Małgorzata Loeffler / ZIM

Odnowione elewacje, dobudowane piętro, rozbudowana oficyna i dach pokryty mchem. Kończymy prace w... więcej

Prace na al. 1 Maja dobiegają końca. -  fot. Konrad Ciężki

Łódź Buduje Zielone Polesie

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kolejna ulica na Starym Polesiu zamienia się w zieloną, przyjazną przestrzeń. Kończymy prace na al.... więcej

Weekendowe zmiany w komunikacji miejskiej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

W związku z nowymi ograniczeniami i niską frekwencją w pojazdach komunikacji miejskiej od... więcej

Kontakt