Apel trafi do ministerstwa

Rada Miejska głosami koalicji PO-SLD po długiej dyskusji przyjęła uchwałę stanowisko – apel do Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przekazania dodatkowych środków finansowych na realizację programu „Bezpłatne obiady dla uczniów szkół podstawowych”.

Autorkami dokumentu są wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska – Cudak i wiceprzewodnicząca Klubu Radnych SLD Małgorzata Moskwa – Wodnicka.
- Mamy nadzieję, że pani minister Anna Zalewska odpowie pozytywnie na nasz apel. W dokumencie wskazujemy, że na realizację tej inicjatywy potrzebnych jest 50 mln zł – mówiła Małgorzata Moskwa- Wodnicka. Wcześniej na wniosek Klubu Radnych SLD, radni zdjęli z porządku obrad obywatelski projekt bezpłatnych obiadów w szkołach. Argumentowano to tym, że należy racjonalnie podejść do problemu, bo na ten projekt brakuje pieniędzy w miejskim budżecie i warto poszukać innego finansowania.
Krytycznie podeszła do tego radna niezrzeszona Urszula Nizołek – Janiak, która uważa, że to kolejny obywatelski projekt zlekceważony przez koalicję. Podobnie krytycznie komentują sprawę radni PiS.
- Projekt SLD nie wnosi niczego, nie rozwiązuje problemu. My chcieliśmy na ten temat rozmawiać ponieważ wszystkie programy obywatelskie są dla nas ważne. Nawet jeśli z jakichś powodów nie możemy ich poprzeć, to chcemy o nich dyskutować – mówił radny PiS Bartłomiej Dyba – Bojarski.
Rzecznik prasowy Klubu Radnych PiS Łukasz Magin dodał, że obywatelski projekt dotyczący bezpłatnych obiadów w łódzkich szkołach podstawowych bardzo dobrze wpisuje się w plany rządu PiS.
- Pani minister Zalewska zadeklarowała i ogłosiła nowy program „Stołówka plus”. W 2019 roku w szkołach w całej Polsce mają powstać jadalnie, gdzie uczniowie będą spożywać posiłki przyniesione z domu. Od 2021 roku samorządy będą przy pomocy rządu wprowadzać program posiłków dla każdego ucznia – tłumaczył Łukasz Magin.
Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska – Cudak podkreśliła, że radni koalicji „niczego nie wyrzucają do kosza”.
- My apelujemy do rządu o znalezienie środków na realizację projektu obywatelskiego – podsumowała wiceprzewodnicząca klubu radnych SLD Małgorzata Moskwa - Wodnicka.
Radni PiS nie brali udziału w głosowaniu nad projektem sojuszu.

 

 

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt