Aquapark FALA wznawia działalność 26 czerwca

Aquapark Fala wznowi działalność 26 czerwca. Przez cały czas przerwy spowodowanej pandemią na terenie aquaparku prowadzone były prace modernizacyjne i inwestycyjne.

Budowa nowych zjeżdżalni w Aquaparku Fala - fot. Paweł Łacheta
Budowa nowych zjeżdżalni w Aquaparku Fala , fot. Paweł Łacheta

Przemysław Zakrzewski, kierownik marketingu aquaparku Fala mówi: - Minione tygodnie nasz zespół wykorzystał na realizację większości działań ujętych w planach remontowych na lata 2020-2021. Poza typowymi pracami konserwacyjnymi (m.in. wymianą uszkodzonych płytek, uszczelnianiem fug i odnową powłok malarskich na terenie całego aquaparku), pracowaliśmy również nad szeregiem niespodzianek, które będą czekać na naszych klientów po ich powrocie na Falę.

Jedną z nowości na Fali będą letnie kasy oraz nowe wejście na Falę. Są one przeznaczone dla osób, które nie potrzebują korzystać z szafek na rzeczy. W zamian zyskują rabat w wysokości 2 zł od obowiązującej ceny biletu. W pobliżu kas powstaną przebieralnie na świeżym powietrzu oraz dodatkowe punkty sanitarne. Oczywiście dla zainteresowanych dostępne będą szafki depozytowe, gdzie będzie można przechować najbardziej wartościowe rzeczy. W przypadku naszego aquaparku osoby korzystające z kas letnich będą miały dostęp do wszystkich atrakcji Fali, a nie tylko zewnętrznych basenów, jak to często ma miejsce w innych aquaparkach.

Jak podkreśla Przemysław Zakrzewski uruchomienie kas letnich spowoduje też zmniejszenie tłoku w głównym pawilonie i korzystnie wpłynie na bezpieczeństwo epidemiologiczne klientów.

Na Fali zmieniona została również aranżacja przestrzeni w szatni głównej. Znalazło się tam miejsce nie tylko na dodatkowe kabiny przebieralni (w tym nową przebieralnię dla osób niepełnosprawnych), ale również dwie dodatkowe szatnie grupowe, dzięki czemu wycieczki odwiedzające Falę, będą miały do dyspozycji aż 4 pomieszczenia.

- Największą metamorfozę w wewnętrznej Strefie Basenowej przeszedł Bar Mokry, który po przesunięciu przeszklonych witryn oddzielających go od hali z basenem z falą, został powiększony prawie dwukrotnie. Ponad 85 m.kw. dodatkowej przestrzeni wraz z wydzieloną salą do organizacji np. dziecięcych urodzin, z pewnością zwiększy komfort klientów korzystających z usługi Czas Stop, dzięki której podczas spożywania posiłków w Barze Mokrym wykupiony czas zostaje zatrzymany – dodaje Przemysław Zakrzewski.

To nie koniec zmian obejmujących zaplecze gastronomiczne aquaparku. Wraz z rosnącą frekwencją konieczne stało się powiększenie pomieszczeń kuchennych, co umożliwi sprawną obsługę klientów coraz liczniej odwiedzających Falę. Na terenie zewnętrznym całkowitą metamorfozę przeszedł punkt z potrawami z grilla. Dodatkowo powstaną dwa zupełnie nowe mini-bary (w pobliżu Plaży dla Naturystów oraz przy zewnętrznym basenie sportowym).

Aby zwiększyć bezpieczeństwo i komfort klientów na terenie aquaparku powstają trzy nowe piaszczyste plaże o powierzchni ok. 2 tys. m.kw. Dzięki nim 1284 osoby, które z racji restrykcji epidemiologicznych jednorazowo mogą przebywać na terenie Fali, będą mogły spędzać czas z zachowaniem odpowiednich dwumetrowych odległości, a o obowiązujących obostrzeniach klientom aquaparku przypominać będą ratownicy i personel.

Cezary Rodak, dyrektor działu technicznego i inwestycji aquaparku mówi: - Na terenie Fali trwa budowa nowej wieży z czterema imponującymi zjeżdżalniami. Prace posuwają się zgodnie z planem i na początku lipca będziemy mogli Państwa zaprosić do skorzystania z trzech zjeżdżalni pontonowych oraz zjeżdżalni idealnej dla miłośników adrenaliny, której start odbywa się w kapsule z zapadnią w podłodze.

Zmiany nie ominęły również Strefy Saun. Zupełnie nowa aranżacja szatni saunowej, którą ozdobi mural imitujący środek dżungli, a także nowe pomieszczenie szatni wraz z szafkami i dwoma kabinami przebieralni to dopiero początek. Miłośników saunowania ucieszą zapewne nowe dodatkowe prysznice (pojawi się ich aż 6), a także wymiana podłoża w saunach zewnętrznych – dzięki tej zmianie będzie można przeprowadzać seanse typu ruska bania w naszej największej saunie fińskiej, która może pomieścić ok. 70 osób.

Ponadto w czasie zawieszenia działalności w aquaparku realizowano następujące projekty, z których większość została już zakończona:

 • montaż dozowników z płynem do dezynfekcji,
 • odświeżenie wystroju recepcji Strefy Saun (zabudowa meblowa nowych telewizorów, odświeżenie powłok malarskich, wymiana blatu kontuaru),
 • renowacja pieców w saunach zewnętrznych,
 • modernizacja automatyki saun,
 • wymiana dysz prysznicowych w saunach parowych w saunarium,
 • odświeżenie wyglądu holu prowadzącego do Strefy Saun (panele meblowe pod suszarkami),
 • wymiana oznakowania w halach basenowych,
 • oklejanie okien wokół wanien solankowych folią inspirowaną rajskim wypoczynkiem,
 • skrócenie zjeżdżalni trójtorowej, by zwiększyć komfort korzystania z wanien solankowych,
 • renowacja mostu nad falą wraz z odświeżeniem schodów,
 • wymiana dysz w kurtynach wodnych w Wodnym Placu Zabaw z Muszlą,
 • uruchomienie deszczu tropikalnego nad basenem rekreacyjnym,
 • wymiana oświetlenia i siedzisk w saunach w Strefie Basenowej,
 • wymiana luster basenowych,
 • wymiana paneli prysznicowych w szatni głównej,
 • zamiana połączeń silikonowych na połączenia sztywne w zjeżdżalniach wewnętrznych: pontonowej i czerwonej (zwiększenie komfortu zjazdu),
 • renowacja podestów i schodów wieży zjeżdżalni,
 • odmalowanie zjeżdżalni Kamikadze,
 • montaż dodatkowych telewizorów informacyjnych w holu głównym,

Po zakończeniu wszystkich prac remontowo-modernizacyjnych, cały obiekt poddany zostanie gruntownemu sprzątaniu oraz dezynfekcji, a także zostanie dostosowany do wszelkich wytycznych obowiązujących w dniu otwarcia Fali.

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce - fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety” - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze - fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego - fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt