Atlas Arena ma już 9 lat

Atlas Arena świętuje swoje dziewiąte urodziny. 27 czerwca 2009 r., na inaugurację jednej z największych hal widowiskowo-sportowych w Polsce rozegrano mecz Polska - Brazylia w ramach siatkarskiej Ligii Światowej. Od tego czasu przez Atlas Arenę odwiedziło ponad 4,5 miliona widzów.

W Atlas Arenie podziwialiśmy występy najbardziej znamienitych gwiazd sceny muzycznej, takich jak Sting, Depeche Mode, Eric Clapton, Deep Purple, czy Lenny Kravitz. W hali odbyły się 293 wydarzenia sportowe, 165 koncertów muzycznych oraz 123 imprezy targowe, festiwale i konferencje. Przez te 9 lat wiele się zmieniło, lecz jedna rzecz wciąż pozostaje niezmienna - to magnetyzm, którym Atlas Arena przyciąga do siebie widzów.

Ostatni rok obfitował w mnóstwo wydarzeń sportowych. Odbyło się ich ponad 50. Szczególnie zadowoleni z tego faktu mogli być fani siatkówki, którzy uczestniczyli w Klubowych Mistrzostwach Świata i Lidze Narodów, a także obserwowali wyjątkowo emocjonujące zmagania łódzkich klubów w Lidze Mistrzyń i Lidze Siatkówki Kobiet.

To właśnie w Atlas Arenie siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego świętowały zdobycie wicemistrzostwa Polski. Wisienką na torcie dla wszystkich fanów siatkówki było All Star Volley Show - mecz gwiazd, w którym wzięli udział m.in. Vladimir Grbić, Paweł Zagumny, Kuba Jarosz, Ryszard Bosek, Giba. Dla kibiców zaśpiewał Dawid Kwiatkowski, dla którego był to pięćsetny koncert w karierze.

Nowością były mecze Krajowej Ligii Zapaśniczej, a fascynująca 42 gala KSW, podczas której Tomasz Narkun pokonał żywą legendę tego sportu Mameda Khalidova zgromadziła ogromną publiczność. W kwietniu tego roku hala gościła biegaczy z całego kraju podczas kolejnej już edycji DOZ Maraton Łódź.

W aspekcie muzycznym Atlas Arena również ma się czym pochwalić. Łączne w hali odbyło się 19 koncertów. Obecność gwiazd światowego formatu ugruntowała pozycję łódzkiej hali na muzycznej mapie Polski. W ostatnim roku wystąpił tu m.in. legendarny zespół Queen wraz z Adamem Lambertem. Po raz kolejny zagrała tu brytyjska legenda elektronicznego popu, czyli grupa Depeche Mode, której liderzy bardzo lubią grać na naszej hali. Widzowie podziwiali powrót The Kelly Family, najbardziej znanej muzycznej rodziny na świecie oraz szaleli przy niesamowicie energetycznym koncercie Thirty Seconds to Mars, pod wodzą charyzmatycznego Jareda Leto. W hali gościł maestro Ennio Morricone, Andre Rieu, Sarah Brightman, jak również C.C. Catch wraz z Thomasem Andersem & Modern Talking Band. Po raz kolejny odbył się Łódź Disco Fest – największy festiwal muzyki disco i disco polo w kraju.

Do Atlas Areny wróciła też Rolkomania - prawdziwe święto dla fanów jazdy na rolkach i wrotkach. W ciągu ostatniego roku w hali odbyło się również 16 imprez targowych, festiwali i konferencji. Atlas Arena po raz kolejny gościła Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier i największe w Polsce Targi Mieszkaniowe. Widzowie świetnie się bawili podczas  Polskiej Nocy Kabaretowej.

Jak co roku nie mogło zabraknąć wydarzeń skierowanych specjalnie do dzieci. Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w niezwykle widowiskowych i emocjonujących rewiach na lodzie - Disney on Ice czy Masza i Niedźwiedź.

Ostatni rok to także ogrom pracy i dbałość, by każde wydarzenie organizowane w Atlas Arenie było na jak najwyższym poziomie i dostarczało widzom wielu wrażeń. Liczby mówią same za siebie. Od czerwca 2017 roku w Atlas Arenie gościło ponad 600 artystów, wśród nich wokaliści, muzycy, chórzyści i tancerze. Elementy nagłośnienia i oświetlenia podwieszone podczas imprez ważyły aż 640 ton. W tym okresie parking pod halą przyjął ponad 40 000 samochodów osobowych, a w szatni zawisło 120 000 sztuk odzieży. Podczas imprez w hali rozstawiliśmy w tym okresie łącznie ponad 40 000 krzeseł, co pozwoliło by na wyposażenie 1 333 klas. Ponad to wykorzystano 13 000 barierek, co daje długość 26 km. Aby utrzymać halę w należytym porządku przez ostatni rok zużyto ponad 50 000 litrów środków czystości. Parkiet był rozkładany 50 razy, co zajęło nam w sumie 900 godzin. Łączna powierzchnia sceny podczas wydarzeń dorównuje wymiarom boisku piłkarskiemu, a ilość zużytego prądu pozwoliła by na zasilenie przez rok 128 czteroosobowych gospodarstw domowych.

Druga połowa 2018 roku z całą pewnością przyniesie wiele pozytywnych wrażeń, czym świadczyć mogą już zapowiedziane wydarzenia, w tym m.in. pożegnalny koncert zespołu Slayer, kalifornijskiej legendy trash metalu, a także zapowiedziany na 29 lipca występ grupy Scorpions.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.