Atrakcyjny DOZ Maraton Łódź 2020

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się jubileuszowa, dziesiąta edycja DOZ Maraton Łódź. Impreza odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia i wiadomo, że będzie miała rekordową frekwencję. Do wszystkich konkurencji zgłosiło się już ponad 6 000 osób, z czego ponad 2 600 do biegu głównego. Oprócz emocji na trasach biegowych uczestnicy tegorocznej imprezy będą też mogli liczyć na wiele innych atrakcji.

- Cieszę się, że już po raz dziesiąty Łódź stanie się wielką maratońską areną i liczę na to, że w tym roku zadowalająca będzie nie tylko frekwencja, ale też wynik sportowy – powiedziała w czwartek na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

Trasę maratonu ponownie będzie można pokonać indywidualnie lub w sześcioosobowych sztafetach. W tych ostatnich po raz kolejny znajdą się m.in. zespoły złożone z olimpijczyków. Swój udział zapowiedzieli już: Robert Korzeniowski, Tomasz Sikora, Dorota Siudek, Mariusz Siudek, Monika Pyrek, Zbigniew Bródka i Wanda Panfil - najlepsza polska maratonka w historii. Równolegle z maratończykami rywalizację rozpoczną uczestnicy biegu na 10 km. Tradycyjnie będą też zawody dla dzieci i młodzieży, piknik rodzinny, miasteczko food trucków i targi Expo, w trakcie których swoją ofertę zaprezentują m.in. producenci sprzętu sportowego, odżywek dla sportowców, suplementów diety, kosmetyków i innego asortymentu dla biegaczy. Nowością w tegorocznym maratonie będzie opcja Live Tracking, umożliwiająca śledzenie wybranego zawodnika na całej trasie. Nie zabraknie również innych atrakcji, o które postarały się m.in. władze Łodzi.

- Aspekt sportowy jest bardzo istotny, ale będzie to również wspaniały czas, który możemy spędzić ze swoimi rodzinami i bliskimi znajomymi. Miasto Łódź wychodzi więc naprzeciw oczekiwaniom i proponuje 50-procentowe zniżki do Teatru Nowego i naszych muzeów oraz specjalne bilety na przedstawienia w Teatrze Pinokio i Teatrze Muzycznym. Uczestników maratonu zachęcamy więc do tego, żeby spędzili w Łodzi cały weekend – powiedziała wiceprezydent Skrzydlewska. Dodała, że w pakiecie startowym każdy zawodnik otrzyma m.in. tytkę turysty, z pełnym pakietem informacji kulturalnych i turystycznych Łodzi.

Robert Blesiński w imieniu organizatorów maratonu poinformował natomiast, że zostało podpisane porozumienie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną, dzięki czemu wszyscy uczestnicy jubileuszowej edycji DOZ Maraton Łódź w dniach 17-19 kwietnia 2020 będą mogli za darmo korzystać z pociągów ŁKA. Dotyczy to również osób korzystających z obsługiwanej przez tego przewoźnika linii do Warszawy. Zawodnicy nie będą również płacili za przejazdy łódzkim MPK.

- Rada Miejska w Łodzi przyjęła uchwałę, dzięki której uczestnicy maratonu oraz wolontariusze będą mogli bezpłatnie korzystać z łódzkiej komunikacji miejskiej. Uchwała weszła w życie 1 lutego i jest już wpisana na stałe, więc nie trzeba będzie jej powielać w kolejnych latach – powiedział uczestnik łódzkiego maratonu, radny Michał Olejniczak.

Dyrektor marketingu DOZ S.A. Maciej Słomiński podczas czwartkowej konferencji nie ukrywał zadowolenia z faktu, że od zmiany organizatora imprezy systematycznie rośnie frekwencja. – Dzisiaj rano mieliśmy ponad 6 000 osób zapisanych na wszystkie dystanse. To oznacza, że już przebiliśmy końcowy poziom z ubiegłego roku, a przed nami jeszcze prawie dwa miesiące na zapisy. Spodziewamy się więc kolejnego znaczącego rekordu. Liczymy, że łącznie będzie to 9-10 tys. osób. Jako sponsora tytularnego DOZ Maratonu bardzo nas to cieszy. Misją naszej firmy jest bowiem dbanie o zdrowie. Dlatego też angażujemy się w imprezy popularyzujące aktywność fizyczną – powiedział Słomiński.

Spośród zapisanych do tej pory osób aż 2 600 zgłosiło się do biegu głównego co oznacza, że na pewno zostanie ustanowiony nowy rekord. – W dotychczasowej historii w łódzkim maratonie nie udało się osiągnąć granicy 2 tys. uczestników. Teraz mamy już 2 600 zgłoszeń, z czego 2 300 już opłacono. To ok. 500 osób więcej, niż w najlepszym roku. Dzięki temu na tym etapie wyprzedziliśmy już maratony w Dębnie i Gdańsku, z którymi zawsze przegrywaliśmy. Mam nadzieję, że tak będzie do końca. W tym roku na pewno nie dogonimy jeszcze maratonu krakowskiego, ale robimy wszystko, by w kolejnych latach prześcignąć również tę imprezę – powiedział dyrektor DOZ Maraton Łódź Jacek Chmiel.

Zapisy trwają, więc podane dzisiaj liczby z pewnością jeszcze wzrosną. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz innych kwestii związanych z DOZ Maraton Łódź 2020 i imprezami towarzyszącymi znajdują się na stronie: lodzmaraton.pl

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt