Autobusy wracają na Rokicińską

Od 1 czerwca na całej długości przebudowanej ul. Rokicińskiej kursować będą po swoich trasach autobusy komunikacji miejskiej.

Z początkiem czerwca na ul. Rokicińską od Gajcego do granicy miasta wrócą autobusy linii 82B, 90A, 90C, 201, 202 i N5B -  fot. Archiwum UMŁ
Z początkiem czerwca na ul. Rokicińską od Gajcego do granicy miasta wrócą autobusy linii 82B, 90A, 90C, 201, 202 i N5B , fot. Archiwum UMŁ

W ubiegłym tygodniu ułożona została ostatnia warstwa asfaltu od granicy miasta do ul. Gliszczyńskiego. Tym samym na całym przebudowanym odcinku, zakończyły się prace przy układaniu nawierzchni. Pozostało wykonanie wlotów w poprzeczne ulice, prace na skrzyżowaniu z ul. Wieńcową oraz prace brukarskie i wykończeniowe.

Ułożenie nawierzchni umożliwiło przywrócenie autobusów na swoje stałe trasy. Z początkiem miesiąca na ul. Rokicińską od Gajcego do granicy miasta wrócą autobusy linii 82B, 90A, 90C, 201, 202 i N5B. Tym samym przestaną obowiązywać objazdy dla autobusów przez ul. Taborową i Szaniawskiego.

W wakacje po zakończeniu wszystkich prac i odbiorach, również kierowcy będą mogli korzystać z nowej ul. Rokicińskiej. Obecnie ze względu na prowadzone prace na odcinku od Gajcego do Rzeźnej w kierunku centrum możliwy będzie przejazd autobusów i wjazdy docelowe, a w kierunku Andrespola tylko komunikacji miejskiej. Z ulicy poprzecznych będzie obowiązywał nakaz skrętu w kierunku centrum.

Przebudowa drogi to również nowe przystanki i poprawa komfortu korzystania z transportu zbiorowego. Wszystkie perony przystankowe zostały wyposażone w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Na całej długości ul. Rokicińskiej powstało 12 nowych przystanków, w tym 9 w zatokach. Wszystkie przystanki (oprócz jednego ze względu na ograniczone miejsce) będą wyposażone w wiaty.

 

 

Polecane aktualności

Stand Up

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt