Bajkowa podróż po Łodzi czyli łódzkie podcasty dla dzieci

Stowarzyszenie Soundsitive Studio przygotowało kolejną dźwiękową przygodę dla najmłodszych. Po serii adaptacji klasycznych baśni Andersena i braci Grimm, takich jak „Roszpunka” czy „Brzydkie kaczątko”, przyszedł czas na bajki audio o Łodzi – zarówno tej znanej, jak i bardziej tajemniczej. Projekt otrzymał właśnie dofinansowanie z budżetu miasta Łodzi.

Bajkowa podróż po Łodzi z Soundsitive Kids
Zadanie „Just Bajka na Soundsitive Kids – łódzka kraina dźwięku dla dzieci” ma na celu przybliżenie najmłodszym łodzianom historii i kultury ich małej ojczyzny.

Zadanie „Just Bajka na Soundsitive Kids – łódzka kraina dźwięku dla dzieci” ma na celu przybliżenie najmłodszym łodzianom historii i kultury ich małej ojczyzny. Dziesięć nagranych w ramach grantu bajek autorstwa Justyny Tomaszewskiej, licencjonowanej przewodniczki, rzeczniczki prasowej i specjalistki ds. promocji w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, pokazuje, że Łódź naprawdę da się kochać, szanować i rozumieć. Napisane przez autorkę utwory z cyklu Just Bajka, dostępne na stronie internetowej www.justbajka.pl, powstały w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - „Kultura w sieci”.

We wspomnianych bajkach nie mogło zabraknąć postaci i miejsc, które z pewnością zna każdy łodzianin. Ich bohaterowie nie raz pójdą na spacer ulicą Piotrkowską, spotkają na swojej drodze Stanisława Reymonta – autora słynnej „Ziemi obiecanej”, fabrykanta Karola Scheiblera czy prezydent Hannę Zdanowską. Ten barwny krajobraz uzupełniają dziecięcy ulubieńcy, na czele z kojarzonym z naszym miastem Misiem Uszatkiem. Bajki zostaną przeczytane przez lektorkę Stowarzyszenia Soundsitive Studio – Małgorzatę Kozak, która z zawodu jest także polonistką.

Projekt to kolejny etap rozwoju platformy Soundsitive Kids – bajki dla dzieci – magicznej krainy dźwięku i słowa, w której rodzice mogą rozwijać wyobraźnię swoich pociech i w wartościowy sposób spędzać z nimi czas. Początki rozwijanej do dzisiaj inicjatywy związane są z dofinansowaniem z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. 

- Od zeszłego roku staramy się konsekwentnie budować nasze portfolio materiałów skierowanych do najmłodszych słuchaczy, szukając nowych środków wyrazu i partnerów do współpracy. Nasze słuchobajki są dostępne m.in. na Spotify, Spreakerze, Facebooku czy YouTubie. Szeroko rozumiana łódzkość jest dla nas jedną z kluczowych wartości – produkujemy i nadal będziemy produkować nagrania pokazujące różne oblicza naszego miasta - mówi Maciej Sztąberek, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Soundsitive Studio.

Systematyczna praca przynosi efekty – media społecznościowe stowarzyszenia regularnie śledzi już kilka tysięcy wiernych słuchaczy. Produkcje z serii Soundsitive Kids – bajki dla dzieci szczególną popularnością cieszą się na portalu Spotify, gdzie znalazły się wśród stu najpopularniejszych podcastów w Polsce.

Dzięki opublikowaniu bajek w serwisach podcastowych, można ich słuchać za pomocą urządzeń mobilnych przy jednoczesnym wyłączeniu ekranu, co może stanowić dla dzieci świetną formę odpoczynku dla wzroku.

Premierę pierwszej bajki audio zrealizowanej w ramach zadania „Just Bajka na Soundsitive Kids – łódzka kraina dźwięku dla dzieci”, dofinansowanego z budżetu miasta Łódź, zaplanowano na 11 marca. Do tej pory w ramach platformy Soundsitive Kids – bajki dla dzieci wyprodukowanych zostało 26 materiałów audio przeznaczonych dla dzieci.

Linki do platform internetowych związanych z zadaniem „Just Bajka na Soundsitive Kids
– łódzka kraina dźwięku dla dzieci”:

Polecane aktualności

Centrum logistyczne TME

Ludzie będą pracować ramię w ramię z robotami w nowym centrum logistycznym firmy TME

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W podłódzkim Rzgowie powstała najnowsza i jednocześnie największa w historii firmy TME inwestycja.... więcej

Nawet 20 tysięcy na zazielenienie Twojego podwórka!

ZazieleniaMY. Do wzięcia 800 tys. zł. na drzewa, krzewy i klomby tuż pod oknami łodzian

Aleksandra Hac / UMŁ

Na drzewa, krzewy, rabaty i trawniki. Miasto dołoży nawet 20 tysięcy złotych, jeśli chcesz zamienić... więcej

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi skierowała do Komisji Dyscyplinarnej... więcej

Konferencja prasowa

Będzie zakaz używania dmuchaw do liści w całej Łodzi?

Jacek Słodziński / BPiNM

Rada Miejska w Łodzi skieruje apel do sejmiku Województwa Łódzkiego, by w regionalnym programie... więcej

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Sławomir Macias / UMŁ

Projekt utworzenia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi został zapoczątkowany w 2020 r. Jego celem jest... więcej

Kontakt